Nie dla map zalewowych

3

Rada Gminy Dąbrówka jednogłośnie wyraziła sprzeciw wobec nowych projektów obszarów zalewowych, które nie tak dawno zostały opublikowane przez Wody Polskie. Przypomnijmy, że mapy zalewowe sporządzone dla miejscowości znajdujących się wzdłuż Zalewu Zegrzyńskiego wywołały ostatnio sporo zamieszania m.in. w gminie Radzymin. Swoje zaniepokojenie w tej kwestii wyrazili teraz radni z Dąbrówki.

– Część mieszkańców gminy zacznie dostrzegać ten problem po zapoznaniu się ze stanowiskiem, ale i po pogłębieniu wiedzy odnośnie tego, które tereny wiążą się z tym ryzykiem powodziowym. Temat nie jest nowy, bo mieszkając na terenach znajdujących się przy rzece Bug mamy świadomość tego wszystkiego. W 2015 r. te mapy już istniały, ale na ten moment zostały one zaktualizowane i poszerzono tereny zalewowe – powiedziała Agnieszka Gryglas, przewodnicząca Rady Gminy Dąbrówka.

Oto treść stanowiska Rady Gminy Dąbrówka w sprawie nowych map zalewowych sporządzonych przez Wody Polskie:

„Rada Gminy Dąbrówka przyjmuje stanowisko dotyczące wyrażenia sprzeciwu wobec najnowszej aktualizacji map zagrożenia (MZP) i map ryzyka powodziowego (MRP) dla obszaru gminy Dąbrówka, dotyczących w największym stopniu terenów sołectwa: Kuligów, Cisie, Stasiopole, Czarnów, Józefów, Ludwinów, Ślężany, Kowalicha, Marianów oraz Dręszew. Należy podkreślić, że mapy zostały przygotowane przez instytucje centralne – projekty przygotowało Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Samorząd gminy Dąbrówka nie ma więc wpływu na ten proces. Skutek przyjęcia map zagrożenia powodziowego (MZP) i map ryzyka powodziowego (MRP) wiąże się ze znaczącymi spadkami wartości nieruchomości (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Trochę dziwne zdziwienie radnych, czyżby chcieli mieć wpływ na rzędne terenu czy wielkość opadów i wysokość stanu wód w rzece?

  2. Czy jest możliwość żeby ci radni poparli teze że ziemia jest płaska i podpiera ją od dołu pięciu krokodyli, i że słońce tylko dlatego porusza sie po nieboskłonie bo przesuwa je kacalkoatl ?
    I czy firmy ubezpieczeniowe też sie do tej tezy przychylą?
    To ja sie też podpisze- lewą nogą nawet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj