Kpina, nie inwestycja

16

Na ten niedokończony kawałek chodnika we wsi Mostówka władze gminy Wołomin wydały już ponad milion złotych. Blisko kilometrowy, utwardzony pas dla pieszych i rowerzystów powstaje od trzech lat… Bez efektów.

Proponowana uchwała budżetowa na 2021 rok znów nie przewiduje ani złotówki na kontynuację budowy i zakończenie inwestycji, tymczasem kostka brukowa, kupiona z pieniędzy podatników oczekuje na poboczu na położenie tak długo, że pomiędzy paletami urosły już drzewka.

O „inwestycji na miarę możliwości burmistrz Wołomina” mieszkańcy wypowiadają się chętnie i nie przebierając w słowach. – Czuję, i większość mieszkańców jest podobnego zdania, że po raz kolejny zostaliśmy oszukani przez panią burmistrz. Nie uwzględniając dokończenia budowy naszego chodnika w nowym budżecie władze przekazują nam, że mają nas ,,gdzieś”. Ja jako mieszkanka naszej małej pięknej Mostówki mam pretensję o to, że Urząd zaczyna nowe inwestycje w gminie, nie kończąc tych, które dawno zaczął. My płacimy takie same podatki jak inni, a zostajemy odsunięci na ostatnią rubrykę listy albo całkowicie pominięci. Przekonaliśmy się, że głupie uśmiechy rządzących zapewnianiających nas, że dla nich też jest ważne dokończenie naszej drogi to tylko perfidne kłamstwa. Mówi się, że trzeba mieć nadzieję, bo ona umiera ostatnia, ale przy tej władzy nadzieja dla nas już dawno umarła – mówi z żalem mieszkanka Mostówki, Monika Józefowska.

W sumie z zaprojektowanego, ponad kilometrowego odcinka, który miał zostać wykonany trzy lata temu, położono jedynie 227 metrów (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Dwie zawistne baby się starły i wygrała ta brzydsza. Dzięki temu w Mostówce nie mamy chodnika. Jeżeli Radwanowa albo Balbina myślą, że nie pamiętamy kto jest winny tej sytuacji to grubo się obie Panie mylicie.

 2. Zmiana sołtys najwidoczniej nic nie dała. Ktoś inny jeszcze jest solą w oku pani Burmistrz. Polityka u Nas jest taka kto nie jest z nami jest przeciwko Nam – stawiacie się to sobie trochę poczekacie.

 3. Mostówka to nie Duczki albo zagulaniec. Yam- inwestycja goni inwestycje. Ossów Leśka Mostówka….- a kto tu mieszka!? Żaden radny żadna znajoma…..Zaorać !!!
  Dlatego ta droga bez wsie tak powstaje jak poród czterech cielaków u wydry’, dlatego Krymską z planów i budowy- wywalili…. – pproste ! – to nie Duczki !!

  • W Duczkach Marku też „robi się” tylko rejony miłe miłościwie rządzącym (np: przy torach zerwano dobry jeszcze asfalt, aby położyć nowy). Dopieszcza się Długą, bo tam deweloper coś buduje, na Turystycznej położono piękny asfalt i chodniki, bo tam ma działkę ktoś od „królika”. Natomiast są rejony, które omija się szerokim łukiem, nie mają szans ani na zrobienie ulicy, ani położenie chociażby kanalizacji, gdyż nie robią za czopków zarówno Pani Burmistrz, jak i miłościwie nam panującej „sołtysowej”.

 4. To jest chore, że traktuje się politykę gminną przez pryzmat indywidualnych sympatii. Dyktatura kolesi. Mam nadzieję, że karma wróci szybko, a ludzie zmądrzeją i pogonią towarzystwo.

 5. Margo- ale to widać. Widać jak cholera w zamówieniach publicznych. Robi sie wszystko na wschód od wołmina, reszte mając w nosie. Osobiście- zwisa mi , komu gmina prostuje drogi. Jednak ci prości ludzie z wołmina- nawet tego nie czytają, nie wiedzą…. A później takie bzdury – jak w Ossowie: Łola Boga- szkołe nam zamykają albo w tej Leśniakowiźnie- że burmistrz im drugiej drogi nie zrobi- bo to piniendze- wiec niech dzieciakom pękają mózgi pod tirami, albo w mostówce- bo im 200m chodnika 3lata robią….
  I dobrze- niech wam ten chodnik robią, nawet 10 lat a później niech go zrobią – a później rozbiorą- i położą w 3 tygodnie gdzieś u kolegi w zagulańcu.
  Bo nie potraficie sie zebrać i złożyć zawiadomienia w prokuraturze w Katowicach- o przypuszczalnej defraudacji naszej kasy. Bo inwestycja trwa pińcet lat. Kto te kase rozlicza? Kto to odbiera? To samo ten internet dla sołectw, to śmieciowicho za miliony….- to nasz wspólny chajs!!
  Ale – żeby nie było- to nie jest jakiś zarzut do tej kadencji- to już trwa….. przynajmniej ze 3 kadencje- gdzie ręka ręke myje, a za nieporadne zarządzanie w gminie- dostaje sie lukratywny stołek w miejskiej spółce

 6. Chytre, zawzięte i prymitywne, acz zaradne życiowo i ze zdolnościami przywódczymi. Przekonane o swojej mądrości i nieomylności. Przykładem jej aktywności dla miejscowej społeczności jest boisko wykonane w ramach budżetu obywatelskiego, które nie nadawało się do użytku. Największą jej zasługą będzie odstąpienie od jakichkolwiek działań na rzecz lokalnej społeczności.

 7. Najfajniejs a jest właśnie hipokryzja: wolność dla samorządów a pieniądze- to już my rozdysponujemy…. choć nie koniecznie jak by samorząd chciał.

 8. W 2014 roku została „stworzona” przez jedno ze środowisk na potrzeby kampani. Tylko nikt nie przewidział, że ten wirus tak zmutuje, że wymknie się spod kontroli i zacznie zagrażać społeczeństwu.

 9. Kto idzie o zakład, że za chwilę będą kolejne podwyżki opłat za śmieci, bo pewnie znowu się coś nie zepnie? Jak się bandy nie pogoni to niedługo ludzi nie będzie stać na mieszkanie w Wołominie.

 10. Mostówka jest przykładem. Czasem trzeba zagłodzić jakąś Ukrainę, żeby utrzymać spokój w innych częściach związku.

 11. Eeetam będzie za to dla nas odnowiona „elektrownia” na daszyńskiego i 634 za ileś tam lat podobno. No taka „elektrownia rzecz przednia, najbardziej potrzebna tu, bardziej niz woda w domach czy działające wc w parku dla dzieci. No i po co ona jest….co robi ta elektrownia? Dom kultury za mały? Może. Jak przeczytalem wypowiedzi naszej dobrej władzuchny, tak bez zrozumienia bo to raczej przekombinowana nowomowa nieznana zwykłym ludziom… Ano więc po co jest to coś teraz, jak raczej kryzys i w kasie niezbyt ?
  ” Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie trzeba się obawiać, że ktoś zapyta” ??? bo ten budyneczek chyba odpowiada żywotnym potrzebom wolomina??? To jest ele ktrownia na skalę naszych możliwości….?? Ty wiesz, co robiom tym czymś ??? . Owierajom oczy niedowiarkom..– to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo „. Wszyscy czekają na kolejne i wspaniałe pomysły w tym czasie prosperity miasta. Najleoszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj