Oferta kulturalna w centrum Warszawy

0

Stolica Polski ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Na terenie m.st. Warszawy znajduje się wiele zabytków i miejsc do zwiedzania o każdej porze roku. Nowoczesna i europejska metropolia kojarzy się  głównie z wybudowanym w latach 50-tych Pałacem Kultury, odrestaurowanym Zamkiem Królewskim i stojącą w pobliżu Kolumną Zygmunta III Wazy. Atrakcyjnych miejsc jest znacznie więcej. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę wybierając ofertę kulturalno-rozrywkową w centrum miasta.

Popularne miejsca w samym sercu stolicy Polski

Pałac Kultury i Nauki jest niezwykle ważnym punktem na mapie Warszawy. Organizuje się tu liczne koncerty, wystawy oraz inne wydarzenia kulturalne. Wiele z nich odbywa się w Sali Kongresowej. W PKiN siedzibę ma Polska Akademia Nauk, a także Muzeum Techniki czy Teatr Dramatyczny. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Stare Miasto wpisane na listę zabytków UNESCO.

Starówka zaliczana jest do najatrakcyjniejszych miejsc do zwiedzania. W tym miejscu znajduje się ciekawy obiekt, to znaczy Muzeum Karykatury. Warto też odwiedzić Plac Zamkowy i udać się do Zamku Królewskiego, gdzie obejrzeć możemy wiele interesujących ekspozycji muzealnych, na przykład królewskie trony. Poza tym, u stóp Zamku Królewskiego znajdują się Arkady Kubickiego i dwupoziomowe ogrody.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje też Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym zachowały się pamiątki po II wojnie światowej. Odnajdziemy tu między innymi Salę Małego Powstańca oraz replikę bombowca Liberatora B-24 J. Ogromną popularnością cieszy się Centrum Nauki Kopernik, gdzie można podziwiać ponad 500 eksponatów i wystaw stałych oraz czasowych.

Oferta kulturalno-rozrywkowa

Warszawska dzielnica Śródmieście przyciąga swym urokiem nie tylko turystów z zagranicy, ale też mieszkańców Polski i stolicy. Nie bez powodu, ponieważ oferta kulturalno-rozrywkowa jest na bardzo wysokim poziomie. W centrum miasta, przy ulicy Karasia 2 znajduje się Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Obiekt stale rozszerza działalność społeczno-kulturalną. Oprócz spektakli przygotowywanych na podstawie wielu klasycznych dzieł, stałym elementem repertuaru są salony poezji oraz przeglądy i festiwale teatralne.

W Śródmieściu znajduje się również Teatr Wielki-Opera Narodowa. W gmachu przy Placu Teatralnym 1 organizowane są przedstawienia baletowe, operowe, koncerty, wystawy, warsztaty dla artystów czy spotkania edukacyjne dla najmłodszych. W Teatrze Wielkim odbywają się także wydarzenia specjalne, na przykład uroczyste premiery filmowe lub gale. Na kulturalnej mapie stolicy zlokalizowane jest Muzeum Narodowe w Warszawie, gdzie znajduje się ponad 800 dzieł sztuki polskiej i światowej.

Podsumowanie

Ze względu na pandemię koronawirusa, większość obiektów kulturalnych jest nieczynna do odwołania dla zainteresowanych. Warto jednak wspomnieć, że wiele miejsc organizuje spektakle online oraz wystawy przeznaczone do zwiedzania wirtualnego. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo gości oraz pracowników teatrów czy muzeów.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj