Ściany nie leczą

0

Czy w wołomińskim szpitali MBNP rozbudowywanym za 50 milionów złotych, wyposażanym za kolejne kilka milionów będzie, komu leczyć populację liczącą ponad 250 tys. osób. To pytanie wcale nie jest abstrakcyjne, co raz słychać, że z placówki odchodzą kolejni ordynatorzy. Obaw nie podziela dyrektor Grzegorz Krycki, twierdząc, że w ich miejsce przychodzą zdecydowanie lepsi, ale z tą oceną wielu chce polemizować.

Póki co, fakty są takie. W ciągu roku odeszło 3 ordynatorów, kolejny zrezygnował z pełnienia funkcji. W międzyczasie ze szpitala odeszło 11 pielęgniarek, z których lwia część podjęła pracę w okolicznych szpitalach i innych placówkach leczniczych (POZ), a nieliczni zdecydowali się przejść na emeryturę.

Nie to jednak było powodem „mocnej debaty”, która miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Powiatu. Co prawda dominującym jej akordem był budżet na 2021, ale szpitalna problematyka ustępowała tylko nieco. Temat, pod obrady trafił za sprawą radnej Magdaleny Suchenek, która odniosła się do medialnych doniesień.

– Starosto, gratuluję pozyskanych środków na rozbudowę szpitala, za które już zrobiono wiele w tym remont oddziału chirurgii. No i tutaj w związku z tym, widzę problem. Bardzo skarzą się pracownicy a także lekarze na obecne działania dyrekcji. W ostatnim czasie odeszło trzech ordynatorów: dr Pieniążek, dr Bojanowski, a teraz słyszymy o panu dr. Ciesielskim. Na domiar złego kolejny zrezygnował ze swej funkcji. Ostatnia decyzja bardzo mnie dziwi, bo oddział chirurgii dopiero, co został odrestaurowany. Przed remontem dysponował 39 łóżkami, teraz jest ich mniej, bo 23 – mówiła ze spokojem radna. – Pacjenci skarżą się, że nawet „na ostro” nie są przyjmowani. Wydaje się, że na 250 tys. mieszkańców powiatu, zaledwie 23 łóżka na chirurgii, to zdecydowanie zbyt mało. Panie starosto ściany nie leczą, a lekarze, ci najlepsi odchodzą. Jestem głęboko zaniepokojona i pytam co dzieje? – dodała szybko radna (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj