Będzie reorganizacja szkół

Będzie reorganizacja szkół

Tuż przez zakończeniem 2020 roku radni z gminy Poświętne zadecydowali o tym, że zostanie przeprowadzona reorganizacja szkół w Turzu i Wólce Dąbrowickiej.

Ten temat był już od dawna szeroko komentowany w gminie Poświętne, jednak wcześniej proponowane przez wójta rozwiązania nie spotkały się z przychylnością większości radnych. 30 grudnia, podczas ostatniej w 2020 r. sesji Rady Gminy Poświętne sprawy potoczyły się jednak inaczej niż dotychczas. (…)

Głosowanie poprzedziła dyskusja. Część radnych stanowczo sprzeciwiała się reorganizacji szkół, inni stwierdzili, że tego typu uchwałę powinno się podjąć dużo wcześniej.

– W dobie pandemii gdzie ogranicza się ilość osób, podejmujemy taką uchwałę. Nie wiem czy Kuratorium się na to zgodzi. Czy zostało to wzięte pod uwagę? – zapytał radny Sławomir Rosłon.

– Jak będzie wyglądał transport ze szkoły z Wólki Dąbrowickiej do Poświętnego, jeśli chodzi o poranny i popołudniowy dojazd? Czy to jeden kurs czy dwa? Jak to będzie zorganizowane? – zastanawiał się radny Marcin Skonieczny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(3) Comments

    1. Mariusz Florkiewicz

      Jest ich dwóch. Ten drugi przewodniczył ministrantom w parafii M.B. Częstochowskiej, później założył Stowarzyszenie Nasza Sprawa, by w końcu wyprowadzić się z Wołomina na wieś w gminie Poświętne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *