Nie ma rzeczy niemożliwych

Nie ma rzeczy niemożliwych

Jednym z najważniejszych, ogólnokrajowych tematów w obecnym czasie jest start akcji szczepień przeciwko Covid 19. W powiecie wołomińskim nie jest inaczej. Póki co, sama akcja przebiega w miarę prawidłowo. – Z tego co wiem, nikt z samorządowców powiatu na szczęście nie zaszczepił się poza kolejnością, nikt też nie starał się o takie zaszczepienie – wyjaśnia na początku rozmowy starosta Adam Lubiak. Rozmowy nie tylko o tym, co nas czeka w nadchodzącym roku, ale też o tym, co udało się zrobić w poprzednim roku. (…)

Rozmawialiśmy o roku ubiegłym, który na szczęście już za nami. Dziś stoimy przed kolejnymi wyzwaniami. Co nas czeka?

– Przede wszystkim pilnowanie szeregu już rozpoczętych inwestycji, doglądanie czy prowadzone są prawidłowo i terminowo. W 2021 r. rozpoczynamy również szereg inwestycji, skupimy się na ich realizacji, powiat nie przestaje inwestować. Przed nami kolejne wyzwania inwestycyjne, w tym modernizacja ul. Armii Krajowej wraz z budową ronda przy ul. Sasina w Wołominie, modernizacja ul. Wołomińskiej w Kobyłce, rozbudowa drogi w Zabrańcu, czy dokończenie budowy ulicy 100-lecia w Zagościńcu oraz gen. Hallera w Turowie. W ramach bieżących remontów planujemy również położyć nowe nakładki asfaltowe na ponad 37 km dróg powiatowych. Ważnymi dwiema nowymi inwestycjami będą: budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego i nowej siedziby Środowiskowego Domy Samopomocy w Kobyłce przy ul. Poprzecznej 18. Jednak wciąż najważniejszym zadaniem inwestycyjnym pozostaje rozbudowa wołomińskiego szpitala.

Skoro Pan wspomniał o szpitalu, porozmawiajmy o nim chwilę dłużej. W mojej ocenie, problem szpitala to nie tylko sprawa jego rozbudowy. To trudne do rozwiązania zagadnienia personalne, o których słyszy się sukcesywnie. Jakoś nie widać, nie słychać by nastał ich koniec, a emocje wokół tych spraw opadły. Temat do załatwienia na dziś to chirurgia, rozmowy ponoć trwają?

– Wszelkie wprowadzane aktualnie zmiany w szpitalu są wynikiem wdrażania w życie programu naprawczego, przyjętego przez Radę Powiatu na początku 2020 roku. Pamiętajmy, że szpital to największy pracodawca w powiecie, zatrudniający blisko 1000 osób, a sprawy personalne czy decyzje kadrowe, należą bezpośrednio kompetencji dyrekcji szpitala. Jestem jednak w kontakcie z pracownikami oddziału chirurgicznego, zaproponowałem organizację spotkania w celu omówienia trapiących ich kwestii. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

 1. zaścianek-Wołomin

  Fajnie Starosta rozgrywa Burmistrza Wołomina. Kto wie czy w następnych wyborach nie zmieni Elki w pierwszej turze.

 2. olu

  Jeśli dla niego to by była zmiana na plus, to myślę, że ma spore szanse. PiS by już ostatnie wygrał, gdyby innego kandydata wystawił. A pomijając przynależnosć partyjną, wystarczy porównać sposób zachowania obydwu władz, rozhisteryzowana ziejąca jadem burmistrzowa z bandą nieogarów i opanowany starosta, sprawiający przynajmniej wrażenie kompetentnego i wiedzącego co robi (nie wiem jak jest w rzeczywistości).

 3. pedro

  Wystarczy popatrzyć na ulice czy sklepy, żeby dojść do wniosku, że w Wołominie to mało kto słyszał o jakiejś epidemii.

 4. Grażyna Kowalska

  Ciekawe czy pan starosta byłby tak bohaterski gdyby koledzy zakręcili kurki z rządową kasą, czyli tak jak traktują Wołomin. Czy mieszkaniec Wołomina były burmistrz - Ryszard Madziar nie mógłby załatwić parę groszy dla Wołomina póki ma jeszcze możliwości. Bo jak na razie ta bardziej dba o siebie i żonę (spólki, zarządy, rady nadzorcze, służbowe samochody, wyjazdy zagraniczne itp.) Można zrobić coś dla swojej gminy nawet gdy rządzi ktoś inny

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *