Budujemy hospicjum dla dzieci

1

W ciągu 26 lat działalności z pomocy Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistóww Wołominie skorzystało ok. 10 tys. osób. – Nadszedł czas, by zmierzyć się z losem dzieci, które odchodzą przedwcześnie – mówi dyrektor tej placówki, ks. Dariusz Czupryński.

Dziś do hospicjum w Wołominie przyjmowani są chorzy z chorobą nowotworową, z objawami niemożliwymi do złagodzenia w warunkach domowych. Oprócz pomocy umierającym, placówka udziela także wsparcia ich rodzinom. „Hospicjum to inaczej dom gościny, dom, w którym chory znajduje ciepło, akceptację i miłość. Jest to miejsce, w którym będzie mógł dojrzewać do przejścia w ramiona Ojca. Celem naszej działalności jest opieka paliatywna tzn. aktywna, całościowa opieka dążąca do zaspokajania wszystkich podstawowych potrzeb chorego w ostatniej fazie choroby nowotworowej oraz potrzeb jego rodziny, zarówno podczas choroby jak i żałoby” – przyznają pracownicy hospicjum.

O planach budowy kolejnego budynku hospicjum, skierowanym na pomoc ciężko chorym dzieciom, rozmawiamy z jego budowniczym, ks. Dyr. Dariuszem Czupryńskim. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj