Honorowy niehonorowy

2

Zaledwie jednym głosem przeszedł wniosek radnych Miasta i Gminy Radzymin o odebraniu tytułu Honorowego
Obywatela Radzymina arcybiskupowi Sławojowi Leszkowi Głódziowi. Tym samym samorząd miasta „Cudu nad Wisłą” stał się drugim poza Warszawą, który pozbawił duchownego wspomnianego zaszczytu. Nim jednak do tego doszło, w 21- osobowej Radzie doszło do ożywionej dyskusji, podczas której padały zaskakujące stwierdzenia.

O tym, że trwają przygotowania do podjęcia takiej uchwały pisaliśmy na łamach Wieści Podwarszawskich jakiś czas temu. O ile w miarę szybko powstał jej projekt, o tyle dyskusja na komisjach trwała bardzo długo. Radni do ostatniej chwili przekonywali się do słuszności swych opinii, licząc na zmianę decyzji oponentów.

Pierwsze „mocne” starcie miało miejsce na posiedzeniu połączonych komisji, ale tu oprócz dyskusji, przedziwnych i zaskakujących argumentów, nikt nikogo ostatecznie nie przekonał. Kolejna próba przechylenia szali na swoją stronę miała miejsce podczas poniedziałkowej sesji, ale i tym razem trudno było przełamać przyjęte wcześniej stanowisko, mimo że argumenty padały różne, czasem wręcz zaskakujące. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Ja jego popieram miał super zasady ,najpierw proboszcza trzeba zważyć przed objęciem probostwa a po roku ponownie zważyć jak przybędzie kilogram to w r….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj