Dłużej tak się nie da

1

Mija 6 lat, jak mieszkańcy miejscowości Mokre i Łosie, leżących wzdłuż drogi powiatowej 4305 zmagają się z problemem potężnego ruchu samochodów ciężarowych, pędzących „do i z” okolicznych cegielni i żwirowni. Codzienny przejazd „drogowych pociągów” stał się dla nich gehenną.

O wspomnianej drodze pisaliśmy na łamach Wieści Podwarszawskich dokładnie rok temu – w chwili, gdy światło dzienne ujrzały zdjęcia dokumentujące stan zniszczeń dokonanych przez ciężkie pojazdy, wyremontowanego, kilometrowego jej odcinka.

Wówczas to władze Starostwa (właściciel drogi) zapewniały, że wszystko zostanie uregulowane, sprawdzany będzie tonaż przejeżdżających pojazdów, wprowadzone zostaną ograniczenia wagowe, wydawane przepustki. To ostatnie z wymiennych zadań powierzono gminie Radzymin, bowiem jedna z uczęszczanych tras prowadzi właśnie gminną drogą.

Od tamtej pory zmieniło się wiele. Ciężarówki pędza jeszcze szybciej, wagę widziano co najwyżej w pobliskim sklepie, a przepustki rzeczywiście były, choć ich ważność zakończyła się w połowie kwietnia br.

Obecnie, rzeczywiście na drodze panuje cisza. Ruch jest nieco mniejszy, jadą tylko wozy do położonej nieopodal żwirowni, ale i tak wszyscy mieszkańcy czekają na to, co będzie dalej…

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. 40 lat poruszały się ciężarówki do cegielni i na wyrobiska we wsi Mokre i nikomu to nie przeszkadzało
    aż nagle bez żadnej konsultacji technicznej z cegielniami i właścicielami wyrobisk które są tam od 40 lat postawiono znak ograniczenia wjazdu pojazdów przekraczających 15 ton i zrobiono remont nawierzchni nie uwzględniając potrzeb znajdujących się tam zakładów to spowodowało upadek tych firm które płaciły podatki dla gminy i zatrudniały mieszkańców .
    Działanie takie naraża gminę Radzymin na poważne roszczenia finansowe i zwrot dotacji na wyremontowany odcinek drogi .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj