Kontrowersje w Radzie

8

Niespodziewanie, podczas ostatniej sesji Rady Gminy Poświętne z funkcji przewodniczących komisji rewizyjnej oraz komisji skarg, wniosków i petycji odwołani zostali Sławomir Rosłon i Bogdan Ulejczyk. Dlaczego podjęto taką decyzję?

Ten punkt obrad zdominował nieco sesję Rady Gminy, która odbyła się 30 marca. Pod głosowanie poddano wniosek grupy radnych, którzy bez konkretnego uzasadnienia domagali się aby Bogdan Ulejczyk i Sławomir Rosłon zostali odwołani z funkcji przewodniczących wspomnianych wyżej komisji. Podczas gdy jedni rani chcieli jak najszybciej podjąć uchwałę, inni domagali się  wyjaśnień w tej sprawie.

– Mam prośbę do radnych, jeżeli mają odwagę podpisać się, to żeby to uzasadnili. Bądźmy poważni i nie chowajmy głowy w piasek. Jeżeli macie odwagę, to wypowiedzcie się na temat tych radnych – poprosił na początku radny Tomasz Brogowski.

– Jestem ogromnie zdziwiony. Bardzo wysoko oceniam pana Bogdana Ulejczyka jako przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji. Równie wysoko oceniam pracę przewodniczącego komisji rewizyjnej, pana Sławomira Rosłona. Także bardzo bym prosił kolegów i koleżanki radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem, żeby dali nam jakieś argumenty. Jestem zdziwiony tym. Przyznam, że będzie ciężko współpracować kiedy nie wiem jaka jest przyczyna takiego wniosku, bo nie ma uzasadnienia – przyłączył się do prośby radny Marcin Skonieczny.

– Wyraziłem już na poprzedniej sesji swoje zdanie. Przypomnę tylko, że na pierwszej sesji, kiedy ustalaliśmy skład komisji, nie było uzasadnień kto i dlaczego ma być w tej komisji – stwierdził Andrzej Orych, przewodniczący Rady Gminy.

Im dalej brnięto w dyskusję, tym ciekawsze rzeczy „wychodziły” na widok publiczny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. A może redakcja by coś więcej napisała o co chodzi z tym zainteresowaniem się prokuratury ? Mieszkańcom należą się informacje w takich sytuacjach. Jako redaktorzy macie większe możliwości by się dowiedzieć.

  2. Czytając artykuł w gazecie trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to materiał promocyjny. Gazeta zamieściła oskarżenia panów Ulejczyka I Rosłona kierowane w stronę rady i wójta bez żadnego komentarza osób oskarżonych. To nie jest prawdziwe dziennikarstwo.

  3. Przecież tam od roku są sesje zdalne, a transmisje są udostępniane. Czy Wieści mają jakiś problem żeby zamieścić aktualne zdjęcie z posiedzenia rady?

  4. „Wyraziłem już na poprzedniej sesji swoje zdanie. Przypomnę tylko, że na pierwszej sesji, kiedy ustalaliśmy skład komisji, nie było uzasadnień, kto i dlaczego ma być w tej komisji” Andrzej Orych, przewodniczący Rady Gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj