Koniec strachu w Zielonce

Koniec strachu w Zielonce

Mieszkańcy Bankówki mogą już odetchnąć z ulgą. Niebezpieczny mężczyzna, który atakował przechodniów igłą jest już za kratami. Antyterroryści przeprowadzili szturm na jego dom. Zatrzymany to Piotr R., były komandos. Uczestnik wojny w Afganistanie.

Prawdziwe chwile grozy w ostatnich dniach przeżywali mieszkańcy Zielonki Bankowej z powodu grasującego po ulicach podejrzanego osobnika. Barczysty, młody osiłek zaczepiał, straszył i obrażał napotkane na swojej drodze osoby. Kilka z nich ranił.  Poruszał się na piechotę lub wysłużoną, granatową mazdą xedos z rejestracją zaczynającą się na litery WN – formalnie należącą wciąż do jednego z warszawskich komisów. Wszystko po to, aby utrudnić identyfikację. (…)

Tego wszystkiego było już za wiele. Mieszkańcy bali się wychodzić z domów. Na okolicę padł blady strach. Nie można było czekać, aż dojdzie do tragedii. Do akcji szybko wkroczyła policja. Funkcjonariusze ustalili, że oprawca to 41-letni Piotr R. weteran wojenny i były pracownik tajnych służb, który jeszcze niedawno przebywał na misjach w Afganistanie. To wszystko potwierdziło, że mężczyzna może być naprawdę bardzo niebezpieczny. Przez kilka dni jego okazały dom pod lasem przy ulicy Wilsona objęto tajną obserwacją. Był pod stałym nadzorem najlepszych „kryminalnych”. W działania czynnie włączyli się również obaj zielonkowscy komendanci. Akcję zatrzymania przestępcy należało zaplanować w najdrobniejszych szczegółach, aby uniknąć zagrożenia dla policjantów i osób postronnych. Po doświadczeniach z Magdalenki w takich sytuacjach trzeba być gotowym na wszystko.

– Zakładaliśmy, że podejrzany może posiadać przy sobie broń lub nawet materiały wybuchowe. Musieliśmy działać ostrożnie i skutecznie, ale przy zachowaniu wszelkich względów bezpieczeństwa – powiedział nam asp. szt. Tomasz Sitek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(4) Comments

 1. Romek z wołomińskiego błota

  By zgarnąć gościa któremu "szajba odbiła" trzeba aż zaangażować "najlepszych"? To jaką mamy to policje?!

 2. Mieszkanka

  Tak, bo to byly komandos,ktorego stac na wiele i ktory ma ponadprzecietne umiejetnosci. Brawo policja! Mieszkancy bezpieczni a to najwazniejsze

  1. Romenk z wołomińskiego błota

   Tak - pewnie zatrzymuje kule w locie... Do wyśledzenia ciula powinno wystarczyć kilku "dobrze wyszkolonych" policjantów z kryminalnej....

 3. mark

  Pojutrze wychodzi- bo zakuli go za nic- i składa papiery za bezprawne zatrzymanie- żądając odszkodowania. I dostanie je ! A wtedy kupi nie igłe- a dzide. I co mu zrobicie- wy - gówno. A policja- nic- bo martwy go nie oskarży. I co?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *