Kuratorium wchodzi do gry

2

Reorganizacja szkół w Turzu i Wólce Dąbrowickiej to temat, który już od jakiegoś czasu regularnie podkręca nastroje w gminie Poświętne. Teraz w dyskusję włączyło się Kuratorium Oświaty.

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 r. Rada Gminy Poświętne przyjęła uchwałę w sprawie reorganizacji szkół. Wówczas większość radnych (9 osób z 15) opowiedziała się za zmianami. W uzasadnieniu uchwały podkreślano, że: „Podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne z uwagi na konieczność racjonalizacji wydatków na realizację zadań oświatowych w gminie Poświętne, racjonalizacji gospodarowania środkami publicznymi, a także zapewnienia optymalnych warunków rozwoju, bezpieczeństwa i higieny uczniów.” W marcu Mazowiecki Kurator Oświaty wydał postanowienie, w którym wyraził negatywną opinię w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Wólce Dąbrowickiej.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Ale wybraliście sobie rządzącego . Gołym okiem widać, że ten człowiek idzie z każdym na zwarcie kto ma tylko inne zdanie. A że władza uderzyła do głowy to nikogo nie posłucha. Zobaczycie jeszcze, że tak łatwo nie odpuści i będzie odpłacał się tym co odważyli się powiedzieć swoje zdanie.

  2. Na dzieciach chce oszczędzać a zatrudnił kolesia swojego na dyrektora GCK?
    Ciekawe ile zarabia pan dr. Bajkowski?
    Od roku jak wszystko zamkniete to wójt zatrudnił dyrektora by brał kasę za nic tym powino zainteresować się CBA. Przecież to okradanie gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj