Problem w wyborze

0

Legionowskie Stowarzyszenie „Amicus” zwróciło się do władz Radzymina o użyczenie gruntu na potrzeby prowadzenia działalności – Warsztatu Terapii Zajęciowej. Prezesowi Fundacji, księdzu Tomaszowi Chciałowskiemu zależało na użyczeniu gruntu o powierzchni 1600 metrów kwadratowych, dla 38 wychowanków, na okres 20 lat. Dyskusja radnych nad wnioskiem była długa i sprowadzała się do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: gdzie? (…)

– Chcemy użyczenia działki na 20 lat, chcemy tu prowadzić nie tylko zajęcia warsztatowe w samej siedzibie. Większa działka to większe możliwości np.: organizowanie grilla, spotkań na zewnątrz, bo i tu mogą odbywać się zajęcia terapeutyczne. W pobliżu jest Szkoła Specjalna, a zatem lokalizacja przy ulicy Komunalnej wydaje się idealna. Nam nie przeszkadza fakt, że działka jest większa. Tu trafią dzieci, nie tylko z terenu gminy Radzymin ale powiatu, a zatem będzie gdzie spędzać czas – przekonywał ksiądz Tomasz.

Jednak pomysł radnego Solorza spodobał się większej grupie radnych, którzy kolejno wypowiadali za pomysłem kolegi. – Jestem zdania, podobnie jak przedmówca, że gmina jest w stanie wskazać inną lokalizację. Ta działka jest bardziej przemysłową, nie bardziej nadającą się do tych celów. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Moim typem jest ulica Witosa. Odłóżmy decyzję szukając innej lokalizacji – przekonywał Marek Brodziak. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj