Zamiany nie będzie

26

Kobyłkowskie Stowarzyszenie Qźnia póki co, nie zmieni swojej siedziby. Pomysł na to, aby miasto wynajęło na rzecz prowadzenia świetlicy środowiskowej lokalu znajdującego przy ul. Żymirskiego nie zyskał aprobaty radnych.

Niedawno burmistrz Kobyłki zapowiedziała, że planuje wynająć na potrzeby Qźni lokal znajdujący się przy ul. Żymirskiego (aktualnie OPS). – Prowadzenie Młodzieżowego Klubu Sztos oraz świetlicy środowiskowej przez Qźnię w nowym lokalu umożliwi nam pewne zmiany organizacyjne. Pomieszczenie, w którym były dotąd prowadzone zajęcia w ramach świetlicy zostanie zajęte przez OPS. Z kolei część pomieszczeń zajmowanych dotąd przez OPS zostanie przekazanych do dyspozycji naszej kobyłkowskiej przychodni (MSP ZOZ) – pisała na początku maja burmistrz Edyta Zbieć. Stowarzyszenie Qźnia od początku swojego funkcjonowania musiało gnieździć się w nieogrzewanych pomieszczeniach znajdujących się na tyłach urzędu miasta. Od kilku lat świetlica środowiskowa prowadzona jest w budynku OPS, co znacznie ułatwiło wiele spraw, ale stowarzyszenie nadal potrzebuje siedziby z prawdziwego zdarzenia. W miniony poniedziałek, podczas obrad Rady Miasta Kobyłka, planowano zabezpieczyć w budżecie 20 tys. zł na wynajem pomieszczeń dla Qźni. Nie udało się jednak tego dokonać.

Część radnych przed sesją złożyło do burmistrz wniosek o usunięcie z projektów uchwał o zmianie wieloletniej prognozy finansowej oraz zmianie uchwały budżetowej, zapisów dotyczących kwot przeznaczonych na wynajem dla Qźni lokalu na potrzeby prowadzenia placówki wsparcia dziennego. – Czy państwo dalej podtrzymujecie ten wniosek? Mam wątpliwości, bo na komisjach część z państwa wstrzymywała się odnośnie przekazania kwoty 20 tys. zł na wynajem tego lokalu.

Czy mam na państwa wniosek wprowadzić autopoprawkę? – zapytała burmistrz Edyta Zbieć.

– Wniosek wynika z nieprzekonsultowania tej sprawy wcześniej z Radą Miasta i naszej wątpliwości co do tego, jak ten obiekt będzie funkcjonował i jak będzie swoją funkcję spełniał. Nic nie wiemy na temat tego obiektu. Nie byliśmy w nim – odniósł się do sprawy przewodniczący rady Konrad Kostrzewa. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

26 KOMENTARZE

 1. Jak się zmienia to trzeba na lepsze ,zmieniono dyrektorkę MOK która wspaniale działała organizowała półkolonie letnie w MOK korzystało setki dzieci, kilka turnusów a teraz dowiedzcie się ,zatrudniono nowe osoby z solidnymi pensjami a jaka oferta ?

  • Qżnia mimo tragicznych warunków lokalowych szykuje ofertę wakacyjną dla dzieci, faktycznie za czasów Pani Dyrektor Nemskiej MOK w wakacje tętnił życiem , jeszcze 3 lata temu uczestniczyła w półkoloniach moja córka i do dziś wspomina , jej przyjażń z wieloma nowymi koleżankami trwa do dziś.

   • Pani Agnieszko Nemska, mam propozycję – zamiast pisać tutaj komentarze ku swojej czci, proponuje złożyć jak każdy inny swoje CV do jakiejś firmy, instytucji kultury czy gdzie tam Pani się widzi.

  • Zwłaszcza Pan Andrzej Zbyszyński to kryształ w Mok. Pamiętam jak kilka lat temu wylewaliście na niego pomyje w komentarzach pod artykułami w Wieściach.

  • Połowę budynku MOK można oddać Qżni i Sztosowi bo tam jest wiele miejsca, Pani Żaneta na pewno wspaniale to zagospodaruje ,

  • Półkolonie podobno będą ,, u Brzechwy” i to kilka turnusów z atrakcjami w lipcu i sierpniu , trzeba brać przykład z organizacji pracy i nie zatrudniają tam super specjalistów a efekty widać. Niech Edyta weżmie miejską taksówkę i pojedzie do nich na pewno udzielą szczerych porad .co robią że takie owocne efekty pracy mają.

 2. Drodzy radni, jesteście ludźmi bez honoru. Odpadami z tego miasta. Na wasz widok uczciwy kobyłczanin spluwa z obrzydzeniem. Kochanki, kłamstwa i obłuda. Teraz to.

 3. Szanowny Wili nigdy nie pisałam pod żadnym nikiem i tego nie zrobię. Proszę zostawić moją osobę już w spokoju.
  Dla Pana wiedzy pracuję i bardzo lubię swoją pracę, wykonuję ją w 100% tak jak robiłam to w Kobyłce i w każdej innej mojej pracy. Szanuję to co robi obecna Pani Dyrektor MOK i pracownicy. Pomimo pandemii która ogranicza działalność kulturalną wykonali wiele remontów. Mocno im kibicuję i cieszy mnie każda pozytywna zmiana w tym miejscu, bo nadal mam do MOK Kobyłka wielki sentyment.
  Pozdrawiam serdecznie.

 4. @Mieszkaniec Oczywista oczywistość . Na sesji przewodniczący odsyłał po szczegółową ofertę do MOK doczytałam się zaproszenia do szkoły nr3 na mecz koszykówki (o tym dawno wiedziałam ze szkoły 3) co to ma wspólnego z MOK nie wiem, był plakat o Pieśni Legionowej p.Bardowskiego z Zielonki o chyba jednodniowej eliminacji ,Dzień Dziecka, jakieś korepetycje, szukam dalej …. , przecież tam bardzo ciężko pracuje 8 osób.

 5. Co do Pana Zbyszyńskiego. To za jego kadencji była super dzialalnoś i on ten osrodek , ten dom kultury stworzył. A pisano artykuły i co…redaktor naczelny przepraszał. Warto przpomnieć jak było:
  …” Ja redaktor naczelny Wieści Podwarszawskich Marek Chrzanowski przepraszam Pana Andrzeja Zbyszyńskiego, byłego dyrektora Miejskiego Osrodka Kultury w Kobyłce, przewodniczacego Komisji Dziedzictwa Narodowego i Kultury Rady Powiatu Wołomińskiego oto,że w artykułach ” Od kurnika do pałacu”…itd ( jeszcze trzy artkuły wymienino) bezpodstawnie przypisałem mu kumoterstwo, kolesiostwo, prywatę, malwersacje, autokrację i przywłaszczanie cudzych pieniędzy, przez co naruszyłem Jego dobra osobiste tj. cześć w postaci dobrego imienia i godnosci osobistej. ( Prwomocny Wyrok w Imieniu Rzaczypospolitej Polskiej Sadu Okregowego Warszawa -Praga z dnia 17 czerwca: syg. akt II 506/ 16.
  Bardzo dobrze,ze Pan Andrzej jest teraz w druzynie MOK- prowadzonego prze Panią dyrektor Agnieszkę,. Prosze przyjść i oocenić jak świetnie przygotowany jest osrodek ( obiekt) do działalnosci po pandemi covida-19. Prosze sie zapoznać z ofertą ośrodka praktycznie po dwóch latch izolacji i zamknięciaz powodu tej okrutnej panujacej w całej Polsce i swiecie pandemi. Wszystkie instytucje kultury były zamkniete i niedostepne dla ludzi.

  • Oczywiście że tak jest jak piszesz .Bardzo mnie boli co inni wypisywali kilka lat temu w komentarzach pod tymi kłamliwymi artykułami.

  • @Kobyłczanin Jeżeli jesteś wiarygodny to proszę podaj nazwę tych pozostałych trzech artykułów , z Twojego komentarza wynika że było cztery artykuły ,podaj nazwy pozostałych trzech artykułów ,podaj nazwy proszę.

  • @Kobyłczanin Żądam podania nazwy tych pozostałych trzech artykułów o których piszesz że dotyczyły przeprosin ,tu padło Twoje stwierdzenie o czterech artykułach i tu musisz je wymienić a nie ktoś odsyła do jakichś ,,zakładek”

 6. Wymieniono drzwi w obiekcie mok 12 sztuk podobno ponad 9 tys zł za sztukę to naprawdę cenne drzwi aż strach dotknąć klamki może pozłacane ale na pewno ognioodporne

   • Był artykuł w prasie lokalnej o wymianie drzwi może się mylę ale o takim nagłówku ,,W MOK wykonano kosztowną , ale ważną inwestycję w postaci wymiany drzwi na przeciw pożarowe’…”,,W sumie wymieniono 12 sztuk …” w artykule chyba były wymieniane sumy chyba całość 70 +40 tys

 7. Takie przekomarzanie do niczego nie prowadzi, ja chcę jasnej odpowiedzi od Pani Burmistrzowej czy będą w tym roku półkolonie w MOK jak za czasów poprzedniego burmistrza a jeśli nie będą co jest tego powodem. Ja muszę wiedzieć co zrobię z dziećmi w wakacje, bo muszę cały czas pracować a żona w szpitalu. PILNE !!!

 8. Wiarygodni to tu są sedziowie, ktorzy ten wyrok wydali i uprawomocnili. To jest konkret i to powinno wystarczyć . Tytuty artykułów znadziesz sobie na profilu fb Pana Andrzeja Zbyszyńskiego.
  A sędziowie to: SSO Błażej Domagała i SA Ksenia Sobolewska – Filcek ( spr.), SA Małgorzata Kuracka, SA Tomasz Pałdyna. I tyle w tym temacie, zdrowia życze.

  • A czy pan Andrzej mógłby udostępnić wyrok sądu w sprawie domniemanego fałszowania przez niego faktur gdy był dyrektorem MOK. Jak to się skończyło, pewnie został uniewinniony.

 9. @Kobyłczanin Tu musisz podać nazwy tych pozostałych trzech artykułów bo tu twierdziłeś że takie są , jeśli istnieją to wykrztuś ich nazwy jak uważasz się za osobę wiarygodną .

 10. @OJCIEC Jak chcesz dzieci umieścić w wakacje na półkolonie to spróbuj w Wołominie tam Miejski Dom Kultury wspaniale działa i ogłaszał że organizuje w tym roku pókolonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj