Rezonans magnetyczny w Wołominie

Rezonans magnetyczny w Wołominie

Badanie obrazowe metodą rezonansu magnetycznego (MR) – wykorzystujące pole magnetyczne – pozwala „zeskanować” przekrojowo ludzki organizm i dać precyzyjny obraz narządów oraz tkanek wewnętrznych człowieka. Od lipca tego roku badanie MR można wykonać w Wołominie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przełom w medycynie

Rozwój rezonansu magnetycznego zrewolucjonizował światową medycynę, a technika ta, od chwili wynalezienia w 1971 r., została znacznie udoskonalona. Dzięki niej lekarze i naukowcy są teraz w stanie dokładnie obejrzeć „wnętrze” ludzkiego ciała, a tym samym wykryć np. nowotwory piersi w bardzo wczesnym stadium choroby, skomplikowane schorzenia serca, stawów, wątroby, nerek i wiele innych.

Co ważne, rezonans różni się od tomografii komputerowej (TK) i tradycyjnego RTG, tym że nie wykorzystuje szkodliwego promieniowania jonizującego. Jest więc bezpieczny dla pacjentów, a przy tym niezwykle precyzyjny – dodatkowo prywatne badanie MR można wykonać bez skierowania od lekarza.

Wołomin też ma rezonans

Pracownia diagnostyki obrazowej PZU Zdrowie (dawniej TOMMA) funkcjonuje na terenie szpitala w Wołominie od 2018 r. Nowoczesna placówka jest wyposażona w tomograf komputerowy, dwa aparaty RTG, jeden mobilny RTG przyłóżkowy, nowy aparat USG oraz rezonans magnetyczny. Nasz wykfalifikowany zespół oraz profesjonalny sprzęt zapewniają pacjentom wysoką jakość usług diagnostycznych na miejscu (prywatnie lub w ramach NFZ) – bez konieczności jeżdżenia do Warszawy.

W naszej pracowni można wykonać badania rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

TOMMA Diagnostyka Obrazowa

Ul. Gdyńska 1/3, 05-200 Wołomin (teren Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy)

Pracownia należy do sieci PZU Zdrowie Diagnostyka Obrazowa

Kontakt

734 856 333, 734 834 233

wolomin@tomma.com.pl

https://tomma.com.pl

(1) Comment

  1. lekarz

    Aparat to tylko maszyna, szkoda że dyrekcja podpisując umowę nie zwraca uwagi na jakość opisu badań oferowanych przez firmę kontraktująca usługi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *