Tworzą koncepcję placu

4
dav

Podpisano umowę na opracowanie projektu zagospodarowania Placu 15 Sierpnia w Kobyłce. Do 15 września wykonawca ma przedstawić koncepcję placu. Z kolei termin wykonania projektu to 17 grudnia 2021 r.

Jak dobrze pamiętamy, w maju br. za zgodą większości radnych, przesunięto w miejskim budżecie 60 tys. zł na realizację koncepcji i projektu placu. Wcześniej zarezerwowano już na ten cel 20 tys. zł.

Dotychczas wśród propozycji dotyczących zagospodarowania Placu 15 Sierpnia, znalazły się m.in.: fontanna, labirynt z grabów, mała architektura w stylu vintage z alejkami i nasadzeniami roślin (oddzielenie terenu skweru od ul. Napoleona, ul. Ks. Marmo i ul. Konowrockiego), wydzielone strefy wypoczynku z ławkami. Swoje wnioski w tej sprawie sformułowali również kobyłkowscy radni, którzy zgodnie stwierdzili, że park powinien komponować się z historycznymi i współczesnymi budynkami w okolicy pod względem zaproponowanej zieleni i prostych elementów małej architektury. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Kolejna kasa wywalona w błot – tj. na koncepcje, która nie będzie realizowana.
    A za 3 lat będzie opracowana kolejna koncepcja..

  2. Bieda plac otoczony bieda zabudową. Tylko kościół wypasiony na barokowo.. Najważniejszy plac – wizytówka miasta. Co by na nim nie zrobiono to otaczające go liche budynki mocno go degradują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj