Szukają kasy na szkołę

Szukają kasy na szkołę

W ubiegłym tygodniu burmistrz Kobyłki optymistycznie oświadczyła, że wybrany został już

wykonawca, który opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową nowej szkoły w Kobyłce.

Nadal jednak nie wiadomo czy miastu uda się zdobyć dofinansowanie na budowę tego obiektu.

Na ostatniej sesji rady miasta Kobyłka trochę dyskutowano na ten temat. – Dotarła do mnie informacja, że jakiś czas temu został złożony wniosek do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o wszczęcie kontroli doraźnej w sprawie przetargu na projekt szkoły. Chyba bodajże przez prezesa Krajowej Izby Architektów. Chciałabym się dowiedzieć czy ten wniosek wstrzymuje nam procedurę przetargową, czy rodzi jakieś konsekwencje? Jakie ewentualnie mogą być skutki gdyby taka kontrola była przeprowadzona i coś wskazała? – zapytała radna Karina Jaźwińska.

– Przeanalizowaliśmy zarzuty, które zostały skierowane w tym piśmie do nas i jakby nie ma podstaw żeby się denerwować. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Do Urzędu Zamówień Publicznych przekazaliśmy wszystkie materiały, SIWZ i całą procedurę przetargową. Już wiemy, że jeden podmiot z tą najniższą ceną wycofał się i oficjalnie napisał, że rezygnuje z udziału, źle wyliczył cenę. Drugi podmiot się nie odzywa, więc będziemy chcieli rozstrzygnąć postępowanie z trzecią najniższą kwotą, tam jest 332 tys. zł za przedmiot zamówienia – poinformowała burmistrz Edyta Zbieć.

– O projektowanie możemy być spokojni? – dopytywała radna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(11) Comments

 1. Barbara

  Zanosi się na to że Maciołki przyłączą się do Zielonki , coraz więcej ludzi chce przyłączyć się do Zielonki czyli Kobyłka może zbudować szkołę Zielonce, słyszałam że na jesieni ma powstać komitet obywatelski secesji Maciołek.

 2. Marcelina

  Mieszkańcy Maciołek już teraz są fizycznie w Zielonce, całe lato uczestniczyli w wspaniałym ,,Lecie w Mieście,, w Zielonce burmistrz zorganizował kilkadziesiąt imprez w Lipcu i Sierpniu i nie dziwne że chcą do Zielonki.

 3. klio

  Niech pani Burmistrz da ultimatum swoim deweloperom, którzy psują krajobraz urbanistyczny Kobyłki aby wybudowali szkołę bo sprowadzają coraz wiecej rodzin z dzieciarami w tych czworakach i innych slumsach.

  1. kobyłczanin z przemytu

   Pani Burmistrz w jednym ze swoich postów na facebook napisała co sądzi o deweloperach. Deweloperzy już wiedzą, że muszą stawiać na innego ogiera jeśli chcą hasać po terenie miasta jak za poprzedników ;)

 4. klio

  Niech pani Burmistrz da ultimatum swoim deweloperom, którzy psują krajobraz urbanistyczny Kobyłki aby wybudowali szkołę bo sprowadzają coraz wiecej rodzin z dzieciarami w tych czworakach i innych slumsach.

 5. Sven

  Super, po dekadzie zamieszkiwania się zorientowała? A co zrobiła konkretnego poza wpisem na fejsuniu? Choćby jakaś próba zmian w planie zagospodarowania? Choćby ślad pomysłu? Ile warte są słowa człowieka zarabiającego na życie naciąganiem ludzi na taroty i audiotele 0-700?

 6. kobyłkowska szlachta

  Powiem wam jedno. W tym mieście trzeba szukać nadziei wśród doświadczonych ludzi takich jak np. Bartłomiej Jabłoński. Specjalista w każdym calu, ceniony nawet w warszawie. Kiedy kroczy ulicą spotyka się z wieloma przyjaznymi powitaniami. Od czasu do czasu w czasie spaceru zamieni słowo czy dwa z przyjaznymi mu mieszkańcami często kolegami od lat. Człowiek stąd który jak mówią zjadł niejeden sernik ze słynnej Bakali. Podsumowując: Jeżeli chcemy stawiać na rozsądny rozwój - elegancką kostkę bauma na każdym podwórku, strzeliste tuje dyskretnie chroniące tajemnic domu i porządne ciasto na ławie to : Stawiam na Bartka!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *