Mają dość betonozy

1

Mieszkańcy Wołomina chcą więcej zieleni na Placu 3 Maja. Tak w skrócie można podsumować wynik konsultacji społecznych, które w lipcu br. przeprowadzono w ramach przedsięwzięcia „Ożywienie Placu 3 Maja”. Uzyskane opinie mają zostać wykorzystane przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu.

Nie da się ukryć, że plac już dawno temu padł ofiarą tzw. betonozy. Jego znaczą część pokrywa kostka brukowa, brakuje tu zieleni i cienia. Włodarze Wołomina planują w ramach „Gminnego Programu Rewitalizacji” zagospodarować to miejsce zupełnie od nowa. Ogłosili zatem konkurs architektoniczno-urbanistyczny. Wcześniej jednak przeprowadzono konsultacje, podczas których mieszkańcy mogli wypowiedzieć się w kwestii przyszłości wołomińskiego „starego rynku”. Opinie można było przekazywać za pomocą ankiety (mailowo i papierowo) oraz odwiedzając punkt konsultacyjny w wydziale planowania rozwoju i rewitalizacji w UM.

Jaką wizję Placu 3 Maja mają mieszkańcy Wołomina? Większość osób na pytanie dotyczące tego czy plac odpowiada ich oczekiwaniom odpowiedziała, że trzeba zaaranżować go od nowa (61.6% respondentów). (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj