Od kwietnia zapłacisz za postój

0

Trwa intensywne przygotowanie do wprowadzenia systemu opłat za parkowanie w Ząbkach. Jak już pisaliśmy, strefa z parkometrami obejmie ponad 20 ulic, a stawki mają premiować tych, którzy odprowadzają podatki w mieście. Strefa zacznie działać dopiero od kwietnia, ale ze względu na złożoność procesu już zatrudniono eksperta.

Jak poinformowano na sesji rady miasta, od 1 października zatrudniony został pracownik, doświadczony we wprowadzaniu stref płatnego parkowania w miastach (np. w Warszawie). Do kwietnia musi on skoordynować cały proces związany z wyborem i montażem parkometrów, zmianą organizacji ruchu czy ustawieniem odpowiedniego oznakowania.

W czasie dyskusji na sesji przewodniczący rady miasta Waldemar Stachera zaproponował by rozważyć wprowadzenie bonifikaty w taryfach za postój także dla lokalnych przedsiębiorców. Do tej pory uchwałą zagwarantowano zniżkę mieszkańcom odprowadzającym podatki w mieście, dlaczego więc nie dołączyć też przedsiębiorców zasilających kasę miasta? W odpowiedzi wiceburmistrz obiecał, że dyskusja w tym temacie na pewno jeszcze się odbędzie.

O kilka zdań na temat przygotowań do wprowadzenia stref płatnego parkowania poprosiliśmy burmistrz Ząbek Małgorzatę Zyśk:

Dlaczego zdecydowano się na wprowadzenie parkometrów w Ząbkach? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj