Pranie tapicerki meblowej i wykładzin

0
pranie i czyszczenie tapicerki meblowej

pranie i czyszczenie tapicerki meblowej

Prawdopodobnie każdemu z nas choć raz zdarzyło się poplamić mebel lub wykładzinę. A to wylejemy wino, a to upuścimy kubek z kawą, a to upadnie nam na fotel kanapka. Usunąć z mebli tapicerowanych lub wykładziny plamy z herbaty, po czerwonym winie, ketchupie i tym podobnych, to nie lada wyzwanie.

Domowe sposoby usuwania plamy po kawie, herbacie, winie

W momencie rozlania barwiącego napoju na tapicerkę kluczową rolę odgrywa czas. Na szczęście, zabieg neutralizacji właściwości barwiących można przeprowadzić z użyciem środków dostępnych w domu m.in. soda oczyszczona. Soda słynie z szerokiego zastosowania w gospodarstwach domowych. Bardzo dobrze sprawdza się również w czyszczeniu tapicerek meblowych oraz wykładzin. Stanowczo odradzamy przecieranie plam mydłem i innymi środkami czyszczącymi, ponieważ taki zabieg może doprowadzić do odbarwienia włókna.

Profesjonalne usunięcie plam z użyciem odkurzacza piorącego

Domowe metody, nie zawsze spełnią 100% naszych oczekiwań. Soda ma głównie właściwości neutralizujące składniki barwiące znajdujące się w napojach, dlatego użycie jej nie gwarantuje skutecznego usunięcia wszystkich rodzajów plam. Trzeba także pamiętać, że długo pozostawiona soda, nie wypłukana z materiału, ma również właściwości barwiące. Dlatego też, domowe metody usuwania plam z mebli lub wykładziny zazwyczaj mają charakter działania doraźnego, które ma na celu zminimalizowanie właściwości barwiących substancji. W większości przypadków, po wylaniu kawy, herbaty, wina (zwłaszcza czerwonego), niezbędne będzie także profesjonalne pranie tapicerki lub fachowe czyszczenie wykładziny. Warto do tego zadania zatrudnić wyspecjalizowaną firmę, która przeprowadzi dokładne pranie metodą ekstrakcyjną.

Czym jest metoda ekstrakcyjna i co można prać w ten sposób

Podstawą zastosowania tej metody, jest użycie profesjonalnego odkurzacza piorącego (maszyny natryskowo-ssącej). Jednymi z głównych producentów odkurzaczy ekstrakcyjnych na polskim rynku są firmy: Karcher, Santoemma, Numatic. To przy jego pomocy wykonuje się płukanie materiału wodą ze specjalistycznym środkiem do prania. Pranie ekstrakcyjne świetnie sprawdza się zarówno przy praniu wykładzin domowych i biurowych, jak i podczas prania tapicerki meblowej.

Dobór profesjonalnej maszyny, to tylko część sukcesu. O wiele trudniejsze jest fachowe jej używanie oraz umiejętność doboru najlepszych środków chemicznych do pranej powierzchni oraz do rodzaju plam. Właściwie wykonane pranie ekstrakcyjne posiada bardzo wysoką skuteczność usuwania plam i zabrudzenia z włókien tkaniny. Likwiduje także zacieki powstałe na przykład w wyniku samodzielnego prania mydłem lub innymi detergentami.

Artykuł dostarczyła Firma Indygo, która od kilku lat w Warszawie oraz pod Warszawą (m.in. Sulejówek, Halinów, Marki, Ząbki) oferuje pranie i czyszczenie tapicerki (meblowej, samochodowej, skór) oraz wykładzin i dywanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj