Słychać narzekania

0

Około dwóch godzin zajęła radnym i władzom Ząbek dyskusja na temat poziomu samorządowej gazetki „Co słychać?”. Część radnych uważa, że artykuły w miejskim periodyku są nieaktualne, ciężkostrawne i promują tylko jedną opcję w mieście. Domagali się prawa wyrażenia na jej łamach także zdania miejskiej opozycji.

Choć czasopismo ma w podtytule określenie „samorządowe”, zdaniem radnych nie umieszcza na swoich łamach innej narracji niż ta prezentowana przez jedną, rządzącą opcję.

W uchwale w sprawie przyjęcia programu gospodarczego Miasta Ząbki w zakresie wydawania gazety samorządowej przewodniczący – wnioskodawca zaprezentował swoje opinie, związane z wydawaniem czasopisma:

„Aktualnie obowiązujące zasady wydawania gazety samorządowej „Co Słychać?” nie zapewniają realizacji tego celu. Przez wiele lat funkcjonowały w naszym mieście sformalizowane zasady wydawania gazety samorządowej, w tym publikacji materiałów polemicznych oraz publikacji materiałów wyborczych. Obecnie nie ma żadnych takich zasad. Na moją interpelację w tej sprawie uzyskałem od p. Burmistrz odpowiedź, która tylko potwierdziła moje obawy, że celem gazety nie jest rzetelne i obiektywne relacjonowanie działań władz miejskich.”

Przewodniczący rady wnioskował o wstrzymanie wydawania „Co słychać?” aż do czasu ustalenia zasad, jakimi kierować się będą urzędnicy redagujący artykuły, jednak po długiej dyskusji większością głosów zdecydowano o niepodjęciu uchwały.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj