Gospodyni Roku pochodzi z Duczek

4

W minioną sobotę Agnieszka Koza – radna Rady Miejskiej w Wołominie, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Duczkach odebrała tytuł Gospodyni Roku 2021 Województwa Mazowieckiego oraz Gospodyni Roku Polski 2021, zdobyte w plebiscycie Mistrzowie Agro 2021. Aby wygrać konkurs mieszkanka Duczek najpierw musiała zdobyć największą liczbę smsowych głosów. Udało się i z liczbą 2717 głosów nasza krajanka może cieszyć się zaszczytnym tytułem przez cały kolejny rok. Z Gospodynią Roku 2021 rozmawia red. Julita Mazur.

Czym charakteryzuje się współczesna gospodyni?

– Myślę, że znacząco nie różni się od kobiety sprzed lat… także fizycznie. Niewątpliwie jest kobietą aktywną, nowoczesną, ale jednocześnie przywiązaną do uniwersalnych wartości. Przyjaźń, miłość i rodzina są najważniejsze. Ze wsparciem najbliższych odważnie idzie przez życie, nierzadko angażując się w działalność społeczną. Współczesna gospodyni łączy wiele ról i w każdej z nich spełnia się doskonale. Dzisiejszy świat stwarza dla niej przestrzeń do realizacji różnorodnych pomysłów na życie. Dziś gospodyni robi przede wszystkim to co lubi, co sprawia jej przyjemność i daje satysfakcję. Nie powinna się ograniczać, a już na pewno nie powinna innym pozwolić na to, by ją ograniczali.

Czy nie wydaje się Pani, że w dzisiejszych czasach określenie „gospodyni” przechodzi powoli do lamusa, nabiera wręcz pejoratywnego znaczenia?

– Raczej nabiera nowego znaczenia. Dzięki reaktywowaniu Kół Gospodyń Wiejskich staje się na nowo powodem do dumy. Koła Gospodyń Wiejskich mają w naszym kraju prawie 150-letnią tradycję, nie jest to więc wymysł PRLu. Według dostępnych danych, koła gospodyń zrzeszają ok. miliona osób. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj