Szykują zmiany na Placu 3 Maja

24

Wołomiński urząd pokazał projekty nagrodzone w konkursie na koncepcję zagospodarowania Placu 3 Maja w Wołominie. Wyróżnione zostały trzy prace, zaś za najlepszy uznano projekt proponujący likwidację fragmentu ulicy Kościelnej.

W październiku na łamach Wieści opisywaliśmy wynik konsultacji społecznych, które w lipcu br. przeprowadzono w ramach przedsięwzięcia „Ożywienie Placu 3 Maja”. Uzyskane opinie miały być pomocne przy tworzeniu koncepcji zagospodarowania tego terenu. Praktycznie wszyscy uczestnicy konsultacji uważali, że plac powinien służyć do odpoczynku wśród zieleni. Sporo osób chciałoby w tym miejscu również strefę do rekreacji z elementami gastronomi (kawiarenki, restauracje). Dominował pogląd „mniej betonu, więcej zieleni”. Czy praca, która wygrała konkurs architektoniczno-urbanistyczny spełnia oczekiwania mieszkańców Wołomina?

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. zł otrzymała Inicjatywa Projektowa sp. z o.o. z Warszawy. Jak napisano w uzasadnieniu tego wyboru: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

24 KOMENTARZE

 1. Nic nowego! To już było zanim pojawiła się betonowa patelnia! I po co wycięli piękne stare drzewa, nowe jak nie uschną – takie jak na rysunku – będą za 20 lat. Ale odświeżenie tego miejsca jest potrzebne.

 2. Ale, że budowa nowego domu komunalnego czy remont archiwum wpłynie na zwiększenie liczby mieszkańców? W obecnej tragicznej sytuacji budżetowej kredyty powinno się zaciągać na inwestycje przynoszące w przyszłości wymierny zysk do budżetu gminy, a nie generujące kolejne koszty.

  • Szczerze, jak pomniki mają stać obsrane przez ptaki, zaniedbane to może lepiej przenieść je w miejscu, w którym ktoś będzie o nie dbał.

 3. A kosztami realizacji nowej koncepcji powinien zostać obciążony pan Mikulski, który parł do obecnego kształtu placu jak był burmistrzem.

 4. Świetny pomysł !!
  Ta nowa „inwestycja” przyciągnie do tej dziury miliardy nowych mieszkańców. To nowe otwarcie dla naszej ziemi ! Kamień milowy który sprawi, że po zrealizowaniu tej inwestycji głośno będzie o naszym mieście w Xian Kapsztadzie, Ammanie i Sydney.Ju-ż widze zadziwionych mieszkańców Rejkjawiku i Faibenks Bombaju i Lassy- o Monte Wideo nie wspominając!!
  Widze kolejne inwestycje: Międzynarodowy Port Lotniczy Wołomin – imienia kozła z cieplarni
  Tor wyścigów F1 – Wołmin East Side,
  Intergalaktyczny stadion do gry w palanta i bierki….
  Uniwersytet, port przeładunkowy na torfach dla statków klasy Panamerica…. a większych nawet…

  Boszsze…. ale będziem bogaci… beszczelnie bogaci…

  -Róbta ten park… gdzie moge złożyć poparcie?

  No ukkłony, dla wizjonera , pasjonaty, człowieka który te inwestycje wdrożył , wymyślił , opracował, dał zielone światło. Niebywałe… niesamowite… co za lotnośćv umysłu, trafność potrzeb, a jaka determinacja w realizacji…. dyjament poprostu…

  Żygać sie chce.

 5. I można by zacząć wtedy sprzedawać takie breloczki : I (serce ) NW.
  Alno zmieńmy jeszcze znak rozpoznawczy – hernb miasta. Na zielone jabuszko- to sie pewnie nie da. Ale zróbmy coś swojsko i polsko- ugryzionego buraka. Ooo- pasuje jak ulał !!!

 6. I na środku pomnik tylko kogo… Jakieś propozycje? . W Brukseli jest słynna figurka sikającego chl ale też i sikajacej dz.. Tylko czy ktoś umi u nas aż tak wszystko lać nieustannie ?? .. Ym to byłby miś na miarę naszych możliwości .. 10 czy 15 metrów??? Wincej? Zamiast fontanny.. Występ w tv pewny

 7. Obszczymur to strzał w dziesiątkę. Nie ma gdzie w cywilizowany sposób załatwić potrzeby, to będzie można legalnie lać na placu, bo pewnie toalety nikt w wizji znowu nie ujął. Po co sobie głowę takimi przyziemnymi sprawami zaprzątać. Zawsze można na brak kultury zwalić. A ile w nowym budżecie na 2022 r. zaplanowano środków na tą cudowną metamorfozę?

 8. Najpierw wydali pieniadze w błoto burmistrz Ela i radni aby zabetonować ten plac ina tym zarobić jej kumple jej kumple zPo I PSL a teraz chca zadrzewić aby ponownie zarobić i wyrzucic pieniadze podatników w błoto. Precz z takim niegospodarnym burmistrzem z wołomina.

 9. 30 tys poszło sie walić ….
  Gdzie te knajpki i restauracje mają być bo wszystkie które w tej okolicy powstały popadały jak muchy.
  Zamknięcie tego odcinka Kościelnej to gwóźdź do trumny dla lokalnych firm które maja tam swoje siedziby.
  Likwidacaj dwudziestu miesc parkingowych -ciekawe gdzie Ci szczęśliwcy co będą po tym pieknym parku chodzili oraz chcieli coś zjeść zaparkują?
  Czy ktoś badał i ma wyniki jaki jest w tym miescu ruch pieszy ?
  Naprawdę jest tak duzy aby ten odcinek zamieniać w deptak??

  • Dokładnie – te wizje to fantasmagorie urzędników bez krzty wyobraźni…

   Chcecie kafejek – dajcie ludziom dobrą, stabilna prace w Wołominie – a nie deptak na który szczać będa lumpy

  • Ludzie, czego wy wymagacie od tych ludzi? Jakie badania? Jakie wyniki? Komuś spodobało się zrobienie nowego placu i zrobi, bo ma władzę i pieniądze. Do zrobienia analiz, badań trzeba mieć kompetencje, jakieś doświadczenie, wyobraźnię. Czego wy oczekujecie po Ogrodowej? Kogo wybraliście w wyborach? Wróżkę Radwanellę. Oczekujecie badań i analiz, to trzeba było wybrać analityka, ekonomistę, specjalistę w zarządzaniu samorządem. Wybraliście landrynkową ekipę to macie cukierkowe rządy.

 10. Zasadniczo się zgadzam. Daj kobiecie kasę, to pójdzie do pepco i nakupuje lampek, bibelotów i kubeczków. Ale nie wiem, kto był tym kompetentnym kandydatem.

  • Dlaczego osoba pod nickiem ciekawość. W ten sposób zakatalogowała do albo uzależniła do. Konkurs na projekt jako cis kobieca decyzja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj