Darmowe parkowanie dla mieszkańców

0

A jednak. Po długich dyskusjach i kilku spotkaniach, radnym miasta Ząbki udało się przegłosować uchwałę całkowicie zwalniająca mieszkańców odprowadzających podatki w mieście z konieczności wnoszenia opłat za parkowanie. Przypomnijmy, że parkometry pojawią się na głównych ulicach Ząbek już w kwietniu tego roku.

W czasie dyskusji radni – wnioskodawcy nowych przepisów przypomnieli, że celem wprowadzenia strefy płatnego parkowania miało być nie tylko spowodowanie większej rotacji na parkingach w centrum miasta, ale też zachęcenie mieszkańców do odprowadzania podatku w mieście.

Pierwsza dyskusja o zwolnieniu mieszkańców z opłat parkingowych miała miejsce w kwietniu 2021 r., kiedy wprowadzano uchwały o wprowadzeniu strefy. Wówczas to część radnych wnioskowała o całkowite zwolnienie z opłat posiadaczy kart „Jestem z Ząbek” (czyli tych, których część podatku PIT trafia do budżetu Ząbek). Jednak większość radnych zdecydowała by mieszkańcy ci płacili za parkowanie, choć tylko w symboliczny sposób.

Niespójności i utrudnienia związane z kwietniową uchwałą budziły jednak wątpliwości coraz większej grupy radnych, dlatego tuż przed nowym rokiem na sesję wprowadzono modyfikacje uchwały, polegające na całkowitym zwolnieniu z opłat posiadaczy karty „Jestem z Ząbek”, przy pozostawieniu opłat dla pozostałych kierowców i wdrożeniu takich aplikacji, aby każdy posiadacz karty „Jestem z Ząbek” mógł w dowolnym momencie przypisywać/zmieniać numer rejestracyjny pojazdu, którym aktualnie chce parkować w Ząbkach. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj