Depresja jest podstępna

1

Czym jest depresja? Kiedy udać się z dzieckiem do psychiatry? Jaki wpływ na młodzież mają media społecznościowe i zachowanie rówieśników? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielono w czasie przedświątecznej konferencji, zorganizowanej na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie.

W auli szkoły przez ponad 4 godziny psychologowie, psychiatrzy oraz współtwórcy programu, mającego pomóc we wczesnej diagnozie depresji, mówili o prawidłowej ocenie zachowania ucznia, opiece nad dziećmi z depresją, a także najważniejszych zagrożeniach, wypływających z zachowań rówieśniczych i social mediów. (…)

Poczucie braku sensu życia, braku ochoty na jakąkolwiek aktywność, to główne choć nie jedyne zachowania, które powinny zaniepokoić opiekuna nastolatka. Zdaniem Wawrzyńca Rocha Kowalskiego, zastępcy dyrektora Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej, izolacja związana z pandemią, choroba i śmierć w rodzinie, pogłębiły problemy psychiczne dzieci, co mogło skutkować też poczuciem utraty chęci do życia.

Wśród dzieci i młodzieży skutki pandemii są dużo poważniejsze niż u dorosłych. – Wszelkie sytuacje powodujące izolacje społeczną pogłębiają tę sytuację, a mogą być przez rodziców niezauważone. Może ta konferencja podniesie naszą świadomość i wrażliwość. Każde jedno dziecko na czas uratowane to ogromny sukces – dodał prowadzący wykład, przestrzegając: – Istotne jest byśmy nie zatracili równowagi pomiędzy reżimem sanitarnym, który ma zadbać o nasze życie, a tym byśmy zadbali o zdrowie psychiczne. Byśmy dbając o zdrowie fizyczne nie umierali zdrowi, targając się na własne życie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj