Przeklęte skrzyżowanie

2
dav

– Z utęsknieniem czekamy na tymczasową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu DW 631 z Główną i Dworkową. Zabezpieczyliśmy środki w naszym budżecie na wsparcie finansowe tej inwestycji, jednak wciąż czekamy na ostateczne porozumienie pomiędzy Lasami Państwowymi a zarządcą drogi, które umożliwi rozpoczęcie tej bardzo potrzebnej inwestycji – informuje burmistrz Marek Jacek Orych. Na pechowym skrzyżowaniu wspomnianych dróg co kilka dni dochodzi do kolejnego poważnego wypadku, ale na razie działania decydentów ograniczają się do wymiany korespondencji.

– Skrzyżowanie DW 631 z Główną i Dworkową będzie posiadało dodatkowe pasy do skrętu w lewo i w prawo. O budowę bezpiecznego skrzyżowania z ulicą Główną w formie ronda lub z zapewnieniem sygnalizacji świetlnej wnioskowaliśmy, jako marecki samorząd, już w 2016 roku powołując się na konieczność poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku w związku z planowaną wówczas budową nowej trasy do Kobyłki, czyli ulicą Dworkową (która otwarta została wiosną). Po analizach przeprowadzonych przez MZDW ostatecznie zdecydowano się na wariant z sygnalizacją świetlną przy jednoczesnym wydzieleniu dodatkowych pasów do skrętu, aby upłynnić ruch w tym miejscu – przypomina burmistrz Marek. Niestety, plany szybkiego montażu (tymczasowych do czasu rozbudowy DW 631) świateł pokrzyżowały problemy z własnością jednej z działek (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Ludzie… sygnalizacją świetlną? Praktycznie kilkaset metrów za jednym z najbardziej obciążonych węzłów w ciągu S8? Przecież ludzie w godzinach szczytu będą tam rozbijać biwaki w korkach. Jedynie rondo ma tam jakiś sens!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj