Zmiana zasad w Radzyminie

2

Gmina Radzymin zmieniła model naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w nieruchomościach wielorodzinnych. Od 1 stycznia opłata ta będzie zależna od ilości metrów kwadratowych powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego.

Miesięczna stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny dla nieruchomości zabudowanej budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi od 1 stycznia 2022 roku wyniesie 1,20 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego. Właściciel lokalu mieszkalnego w zabudowie wielorodzinnej będzie uiszczał opłatę jako iloczyn ustalonej stawki opłaty za odbiór odpadów oraz rzeczywistej ilości metrów powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego. W przypadku niewłaściwej segregacji odpadów komunalnych została ustalona, zgodnie z wymogami prawnymi, podwyższona opłata za odbiór odpadów – 2,40 za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu mieszkalnego miesięcznie. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Skrajnie niesprawiedliwy sposób naliczania opłat. Niektórzy własciciele domów będą musieli płcic po 200-300zl. Wspólczuję emerytom. W Kobyłce płacimy od osoby 32 zł. Jak mamy kompostownik to 31 zł. Uważam to za rozsądny sposób pobierania opłat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj