643 podpisy mieszkańców

5

W lutym do Starostwa trafiła petycja podpisana przez 643 mieszkańców Zielonki, zawierająca apel o przekazanie nieruchomości z bocznicą kolejową na rzecz miasta w celu stworzenia w jej miejscu terenu rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Chodzi o bocznicę przechodzącą pomiędzy blokami przy ul. Poprzemysłowej a Gliniankami, z której według prawa może dziś korzystać prywatny przedsiębiorca w celu przetaczania paliw.

Jak czytamy w petycji, nie ma zgody na zmianę funkcji bocznicy, która naturalnie wpisała się w obszar rekreacyjny otaczających ją Glinianek. „W petycji wyraziliśmy wspólny apel o zniesienie służebności gruntowej obciążającej działki, na których zlokalizowana jest bocznica kolejowa w Zielonce oraz o przekazanie nieruchomości gruntowej z bocznicą kolejową na rzecz miasta w celu stworzenia w jej miejscu terenu rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Wykorzystanie bocznicy kolejowej znajduje się w planach prywatnego przedsiębiorcy. Rozpoczęcie jej użytkowania z całą pewnością znacznie zmieni charakter obszaru, w którym jest zlokalizowana. Okolica bocznicy od lat pełni przede wszystkim funkcję rekreacyjną i stanowi nieodłączny element krajobrazu” – argumentują władze miasta i radni, którzy zbierali podpisy wśród mieszkańców. (…)

Decyzja starosty w tej sprawie była zaskakująca: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Bocznica.tory. iczywiscie ze uzywac . Po to sa. Jakie tereny rekreacyjne?lazegowanie po torach to zabawa..kto w tym miescie mieszka?same lapserdaki. Drogi dwupasmowej nie ch a..w nocy la.py na wezle sie nie pala od jego otwarcia

  2. Kamilek nie umie porządnego parkingu dogadać z PKP na bocznicy, żeby ludzie mieli gdzie samochód zostawić jak się urzędnicy zjadą do roboty, a tereny rekreacyjne dla mieszkających z klitach na Osiedlu wolności swoich wyborców zrobi. Rampa to jest Kamilku do działań kolei, albo jako teren do magazynowania, albo choćby do działań wojska w razie czego. Bo to jest infrastruktura strategiczna.
    Dlaczego kolej miałaby Wam to dać, skoro z koleją nigdy nie chcecie się dogadać? Tylko brać i żądać.

  3. na ok. 18000 mieszkańców 643 podpisy kolejny sukces burmistrza jeszcze co miesięczna fotka z przedsiębiorcą, dyżury online aby sie promować i murowany sukces wyborczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj