Nowe fakty ws. zaostrzenia przepisów

1

W ubiegłym tygodniu jako pierwsi poinformowaliśmy mieszkańców o pracach Sejmiku Województwa Mazowieckiego nad zmianą obowiązującej uchwały antysmogowej. Nowe przepisy miałyby skrócić czas na wymianę domowych pieców. Jak informuje dyrektor departamentu gospodarki odpadami, emisji i pozwoleń zintegrowanych w urzędzie marszałkowskim, projekt przeszedł długi proces konsultacji i wkrótce trafi do sejmiku. (…)

Jak informują władze Mazowsza, rzeczywiście trwają ostatnie prace nad zmianą mazowieckiej uchwały smogowej. – Obecna obowiązuje od listopada 2017 r. Zgodnie z jej zapisami wszystkie nowe kotły na paliwa stałe instalowane po 11 listopada 2017 r. muszą spełniać wymagania tzw. ekoprojektu. Od lipca 2018 roku obowiązuje także zakaz spalania części paliw stałych. Projekt przeszedł długi, intensywny proces konsultacji i wkrótce trafi do sejmiku. Dokument zmienił się w trakcie pierwszego opiniowania, uwzględnione zostały zasadne uwagi i sugestie. Sama uchwała to zaledwie kilka stron, ale jej zapisy w istotny sposób mogą pomóc w poprawie jakości powietrza i wesprzeć gminy w realizacji działań naprawczych z programu ochrony powietrza, a szczególnie w procesie likwidacji kopciuchów i ograniczeniu powstawania nowych źródeł emisji – podkreśla Marcin Podgórski, dyrektor departamentu gospodarki odpadami, emisji i pozwoleń zintegrowanych w urzędzie marszałkowskim.

Jak wskazuje, nowy projekt przewiduje m.in. wprowadzenie zakazu spalania węgla w Warszawie w październiku 2023 r. Przepis miałby wejść w życie także w powiatach podwarszawskiego obwarzanka, ale z początkiem (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Jak pani burmistrz lubi sobie wprowadzać ustawy sejmiku z warszawy to ja czekam na to aż w tym samym stopniu zgazyfikuje gmine wołmin co warszawa jest zgazyfikowana i doprowadzi do wołmina normalne autobusy ztm w dzien i w nocy i skm ke – tak jak ma Sulejówek Otwock Legionowo Piaseczno I Pruszków.
    Jak to zrobi- to niech se później ustawy z pupy wprowadza- a jak nie- to won . Do października – dłużej i takq

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj