Mandaty na Kościelnej

4

W ostatnim czasie wołomińscy kierowcy doświadczają częstych kontroli na ul. Kościelnej, gdzie strażnicy miejscy wręczają im mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Czy to jakaś zorganizowana akcja?

– Nie prowadzimy żadnej “akcji” – zaprzecza zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wołominie Jarosław Gorczyca, który wyjaśnia Wieściom: – Na ul. Kościelnej, jak również na wielu innych realizujemy swoje obowiązki wynikające z ustawy o strażach gminnych i działamy w ramach posiadanych uprawnień. Stan kadrowy Straży Miejskiej w Wołominie nie pozwala na prowadzenie ich we wszystkich miejscach jednocześnie, stąd być może mylne wrażenie „akcyjności”.

Jak dodaje komendant, działania strażników sprowokowane są stale rosnącą liczbą pojazdów poruszających się po drogach na terenie miasta, a co za tym idzie – wzrostem liczby wykroczeń, których dopuszczają się kierowcy (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. No to może czas na parkomaty w centrum. Pierwsze dwie godziny gratis. Wtedy ludzie zostawiający na kościelnej samochody na cały dzień nie blokowali by miejsc parkingowych tym którzy przyjechali w te okolice coś kupić/załatwić.

  2. Straż Miejską zapraszamy na Prądzyńskiego. Nie ma jak przejść. Karetka reanimacyjna na sygnale ratująca życie ostatnio przez 1,5h musiała stać na środku ulicy przy Rossmanie bo nie miała gdzie się wcisnąć.
    Samochody parkują na środku chodnika. I nie sa to samochody tylko mieszkańców.

  3. I bardzo dobrze. Po coś sa te zakazy zatrzymywania. Oczywiście Cebulak zawsze będzie udawał, że nie widzi, że na chwilę, itp.
    Walić mandaty aż nauczą sie, że prawo ma być przestrzegane.

  4. Ciekawe kiedy nasza SM zacznie reagować zgodnie z tym co powiedział pan zastępca na samochody parkowane w miejscach niedozwolonych i niszczące dodatkowo zieleń np Legionów 58 przy pizzerii 100 m od siedziby SM, legionów 122 gdzie okoliczny warsztat zrobił sobie legalny parking na okolicznych pasach zieleni, wielokrotnie widziałem tam przejeżdżające samochody SM i żadnej reakcji czy to nie będzie niedopełnienie obowiązków służbowych w myśl art. 231 kk?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj