Polisa OC auta – gdzie szukać najlepszych ofert?

0

Interesuje Cię polisa OC auta? Zastanawiasz się, gdzie szukać najlepszych ofert? Podpowiadamy w niniejszym artykule – zapraszamy do lektury! 

  1. Co to jest polisa OC auta?

  2. Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie OC?

  3. Ubezpieczenie samochodu – od czego zależy ostateczna cena?

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdej osoby, która posiada pojazd mechaniczny. Jeśli szukasz najkorzystniejszej oferty, już teraz sprawdź, gdzie znaleźć najlepsze ubezpieczenie dla swojego samochodu!

Co to jest polisa OC auta?

Co to jest OC auta? Otóż to nic innego, jak ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni głównie osoby, które są narażone na szkodę na skutek wypadku samochodowego. Standardowe ubezpieczenie, które każdy posiadacz pojazdu mechanicznego musi mieć wykupione, jest ważne jedynie przez 12 miesięcy. Umowa się z reguły automatycznie przedłuża, zatem w sytuacji, gdy chcemy zrezygnować z usługi danego towarzystwa ubezpieczeniowego, musimy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy.

W razie zdarzenia poszkodowana osoba, która ma polisę OC, może otrzymać rekompensatę ze względu na poniesione szkody, będące wynikiem wypadku drogowego. Czyli dokładniej chodzi o to, że jeśli na drodze dojdzie do stłuczki, osoba poszkodowana otrzyma pieniądze, których celem jest pokrycie ewentualnych szkód. Pieniądze te dostaje się od ubezpieczyciela, u którego polisę ma sprawca zdarzenia. Oprócz pieniędzy można otrzymać także gwarancję naprawy danej szkody.

Co właściwie pokrywa ubezpieczenie OC? Otóż sam zakres jest stosunkowo szeroki. Od zakładu ubezpieczeń możemy otrzymać pieniądze między innymi w celu pokrycia kosztów leczenia czy rehabilitacji. Ponadto możemy otrzymać także odszkodowanie za utracony dochód czy na zlikwidowanie szkód w samochodzie. Szczegóły na temat zakresu ubezpieczenia OC znajdziesz bezpośrednio w ofercie wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Dokładnie zapoznaj się z tymi informacjami, zanim zdecydujesz się wykupić polisę OC.

Na cenę ubezpieczenia OC wpływ ma wiele czynników. Lista ta obejmuje między innymi pojemność silnika i markę samochodu. Najwięcej zapłacą właściciele samochodów większych o znacznej mocy – na przykład pojazdów terenowych. Masz duży samochód? Co jeszcze powinieneś wiedzieć na temat ubezpieczenia dużego pojazdu? Na stronie http://ubezpieczenie24.org/ubezpieczenie-samochodu-terenowego-co-warto-wiedziec/ znajdziesz podstawowe informacje o polisie OC dla samochodów terenowych.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie OC?

Wielu zainteresowanych ubezpieczeniem OC decyduje się na te oferty, których cena jest stosunkowo niska. Okazuje się jednak, że cena nie powinna być najważniejszym kryterium doboru polisy OC, a inne parametry. Dokładnie mamy na myśli dodatkowe polisy, na które warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Ponieważ nierzadko okazuje się, że dopłacając kilka złotych, możemy otrzymać większą sumę ubezpieczeniową czy takie dodatkowe opcje, jak auto zastępcze lub holowanie auta na dłuższym dystansie.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie OC? Przede wszystkim polecamy sprawdzić aktualny ranking pakietów OC, który obejmuje nie tylko te oferty, które w danym okresie są najkorzystniejsze, ale informuje również o zakresie i cenie dodatkowych polis.

Szukasz odpowiedniej oferty dla siebie? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczenia OC oraz z porównywarki stawek OC i AC! Tego rodzaju narzędzie znajdziesz między innymi na ubezpieczenie24.org.

Ubezpieczenie samochodu – od czego zależy ostateczna cena?

Od czego właściwie zależy ostateczna cena ubezpieczenia OC? Przede wszystkim towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę pojemność silnika, markę pojazdu, rodzaj paliwa, wiek pojazdu oraz właściciela, nierzadko miejsce zamieszkania kierowcy, historię wypadków i doświadczenie za kierownicą, a także takie informacje, jak zawód, płeć czy stan cywilny. Już sama marka pojazdu i pojemność silnika może znacząco wpłynąć na koszt polisy. Na przykład dla samochodów terenowych o dużej pojemności silnika ubezpieczenie OC będzie droższe w porównaniu z małym pojazdem. Różnice te mogą wynosić nawet kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Obowiązkowe ubezpieczenie auta nie musi być drogie, podobnie jak ubezpieczenie AC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Warto więc zadbać o dobre ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, aby w razie problemu z umowy ubezpieczenia nie wynikało, że są jakieś przeciwskazania, aby poszkodowany mógł skorzystać z pieniędzy na ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj