23 powody po 23 latach pracy

0

Tak burzliwego rozstania pracodawcy z pracownikiem jaki obserwujemy od czwartku w mediach społecznościowych Zielonki, nie widzieliśmy już od dawna. Tego dnia burmistrz miasta odwołał wieloletniego dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu podając do publicznej wiadomości 23 powody swojej decyzji. Sprawa skończy się najprawdopodobniej w sądzie.

Kilka dni temu władze miasta poinformowały, że od początku kadencji brakowało im w funkcjonowaniu samorządowej instytucji kultury, jaką jest Ośrodek Kultury i Sportu „otwartości na zmiany, kreatywności, zaangażowania oraz konsekwentnej współpracy”.

–  Nie była to decyzja łatwa, jednak konieczna i jedyna właściwa ze względu na kierunki i wizję rozwoju Miasta Zielonka, które obejmują bardzo ważne obszary funkcjonowania gminy, czyli m.in. kultura, sport, rekreacja, integracja i partycypacja społeczna. Jako burmistrz stawiam przed Ośrodkiem Kultury i Sportu liczne wyzwania ukierunkowane na pozytywne przemiany w funkcjonowaniu instytucji kultury, które mają odpowiadać na zmieniający się świat, nowe trendy w kulturze i sporcie, a przede wszystkim na potrzeby i oczekiwania wszystkich grup mieszkańców. Kładę również ogromny nacisk na realną współpracę wszystkich jednostek miejskich w zakresie realizacji bieżących jak i przyszłych działań oraz wspólnego dążenia do realizacji wizji pozytywnych zmian w mieście. Wymaga to wiele trudu i zaangażowania, ale przynosi widoczne, pozytywne i wymierne efekty. (…)

Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor Robert Smoderek niedawno wygrał kolejny już konkurs na to stanowisko, pokonując kilkunastu innych kandydatów. Oto co mówi o tej sytuacji Wieściom: (…)Od czasu powołania współpraca stała się trudna. Zaczęły się problemy z komunikacją. Należy w tym miejscu zaznaczyć, iż współpraca instytucji kultury z organem prowadzącym dla dobra jej działalności wymaga bezwzględnie dobrych relacji. 29 marca na sesji Rady Miasta Zielonka stała się rzecz bez precedensu, po raz pierwszy w historii pracy OKIS Zielonka, Uchwała o przyjęciu sprawozdania z działalności OKIS za 2021 rok nie została przyjęta głosami przeciw ośmiorga radnych z klubu „Mieszkańcy „obecnego Burmistrza. Wspomnę, że budżet jak też wszystkie zaplanowane wydarzenia zostały zrealizowane. W protokołach komisji jak też wspomnianej Rady Miasta, brak jakichkolwiek merytorycznych uwag (…)” – zauważa Robert Smoderek.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj