Autobusy do stacji metra

0

Jak poinformował nas ząbkowski urząd miasta, niektóre kursy linii Z-2 w najbliższym czasie zostaną wydłużone i będą kursować nie tylko do CH Marki, ale do przystanku Metro Trocka. Czy to rozwiąże choć w części problemy komunikacyjne miasta?

Na forach internetowych Ząbek temat przeciążonej komunikacji miejskiej pojawia się systematycznie.

„Komunikacja miejska w Ząbkach od pewnego czasu jest przepełniona do tego stopnia, że część mieszkańców nie może z niej nawet skorzystać. Przykład z dzisiejszego poranka, autobus linii 245, przystanek Powstańców, osoby czekające na autobus nie zmieściły się do środka przez co trzeba było szukać alternatywnych sposobów dojazdu do pracy/szkoły. Myślę, że wielu mieszkańców Ząbek widzi ten problem, bo jest to temat poruszany dość często ale gdy przychodzi moment w którym nawet nie możesz wejść do autobusu to chyba pora zareagować? ZTM odsyła do urzędu miasta bo to nasze miasto musi wystąpić o zwiększenie częstotliwości kursowania. Oczywiście, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami ale czy komunikacja miejska nie powinna być jedynym z priorytetów miasta? Nie wspominając już o powrocie nocnej linii, która również wielu mieszkańcom ułatwiła by funkcjonowanie. Mam nadzieję, że miasto zareaguje bo w tej chwili dojazd do pracy stał się niemożliwy do zrealizowania” – napisała na forum Ząbek jedna z mieszkanek, a jej wpis zdobył kilkaset polubień i lawinę komentarzy.

„Moim zdaniem komunikacja w Ząbkach stała się niewydolna. Mieszkam tutaj od 5 lat, podatki odprowadzam w Ząbkach i nie jestem zadowolona z rozwiązań komunikacyjnych w tym mieście. Brakuje autobusu, którym można by było dojechać bezpośrednio do Śródmieścia Warszawy i dalej np. Trasą Łazienkowską, 514 z Rembertowa nie rozwiązuje problemu” – odpowiedział ktoś inny. Pozostali mieszkańcy podzielają to zdanie: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj