O podwyżkach w szpitalu

1

Sprawozdanie finansowe, jakie w lipcu złożył radnym powiatu dyrektor wołomińskiego szpitala wskazuje na trudności placówki, jak i drobne sukcesy. W swoim wystąpieniu Grzegorz Krycki omówił zarówno problem z dostawcami, jak i pomysł na zwiększenie zysków szpitala.
Dyrektor informował, że jego placówka wydała na finansowanie rozbudowy półtora miliona złotych z własnych środków. Przypomnijmy, że docelowo rozbudowa szpitala powiatowego kosztować będzie ok. 150 mln zł. Do tej pory wydano na ten cel 54 mln zł.
Nieoczekiwane wydatki pojawiają się teraz na każdym kroku: – Sprawa która bardzo istotnie wpływa na finanse w przeciągu ostatniego roku, i to zaczęło się tak naprawdę od początku 2021 roku, to wzrost cen. Niektóre środki w Covid-19 wzrosły o 1000%. To bardzo istotne koszty, które szpital musiał ponosić. Na przestrzeni ostatniego roku nie znalazłem nawet jednej umowy czy jednego dostawcy, który by nie zwracał się do nas po renegocjacje stawek w umowach na dostawę, roboty i usługi. To co się dzieje w zakresie zwiększenia finansowania naszych dostawców to naprawdę jest dzisiaj wielkim kłopotem, ogólnie dla ochrony zdrowia, a tym samym dla naszego szpitala – mówił dyrektor Krycki.
Dyrektor zwrócił też uwagę na informację o ponad 15 proc. wzroście kosztów z tytułu wynagrodzeń w stosunku do roku 2020. (…)
Więcej na łamach Wieści.
http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563
https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj