Tak wypadły nasze szkoły

6

Wyniki egzaminu ósmoklasisty to dla szkół podstawowych zawsze sprawdzian umiejętności nauczania. Zebraliśmy wyniki uzyskane przez uczniów wszystkich szkół w naszym powiecie oraz zestawiliśmy je z osiągnięciami innych powiatów i województw.
Egzamin ósmoklasisty w tym roku został przeprowadzony od 24 do 26 maja. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpili do niego w powyższym terminie, napisali egzamin 13, 14 i 15 czerwca.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. Każdy ósmoklasista przystąpił do trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.
Liczby procentowe odpowiadają kolejno: średni wynik j. polski, średni wynik matematyka, średni wynik j. angielski.
Powiat wołomiński ogólnie uzyskał wynik nieznacznie niższy niż średnia województwa i wyższy od średniej Polski.
j.polski 64%, matematyka 59%, j.angielski 70%
Dąbrówka odpowiednio:
62 5362
Jadów
60 5152
Klembów
61 58 59
Kobyłka
68 63 75
Marki
67 61 74
Poświętne
59 45 55
Radzymin
obszar wiejski 60 60 70
miasto 61 58 69
Strachówka
68 55 48
Tłuszcz
obszar wiejski 58 51 57
miasto 62 57 70
(…)
Pełny raport na łamach Wieści.
http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563
https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Pensje nauczycieli powinny być kształtowane w odniesieniu do wyników egzaminów, zakończyłyby się strajki i wieczne narzekania a zaczęło rzetelne uczenie.

  2. Wołomin gorszy od Kobyłki, Marek, o Ząbkach nie wspominając, bo one odleciały o lata świetlne. To już nawet nie poziom Strachówki. Gdyby odjąć wyniki wołomińskich szkół niepublicznych, które podciągnęły wam mocno wyniki w górę bylibyście poniżej poziomu Poświętnego czy Dąbrówki. Gmino Wołomin, organie prowadzący wołomińskich podstawówek, dalej podążajcie tą drogą, dalej walczcie z nauczycielami i dyrekcją, dalej oszczędzajcie na oświacie, dalej róbcie takie krzywe akcje jak ostatnio w Zagościńcu, ignorujcie nauczycieli, poniżajcie, straszcie konsekwencjami jak walczą o dobro wołomińskich uczniów, dalej zniechęcajcie jak tylko możecie do pracy w wołomińskich szkołach. Ci lepsi nauczyciele już teraz pracują właśnie w Markach, Ząbkach, Kobyłce. Kontynuujcie swoją ciężką destrukcyjną pracę, a doczekacie się wspaniałych owoców. W następnym rankingu gmin Wołomin zajmie nie 619 miejsce, a spadnie poniżej 2 000 i będzie zamykał stawkę. Rozwaliliście już chyba wszystko co się w tej gminie dało rozwalić. Takiej koszmarnej władzy Wołomin jeszcze nie miał. Najlepiej pasuje w tej sytuacji tekst z Wyspy Węży i zróbcie to szybko, zanim jeszcze ktoś w tych szkołach uczy, a szkoły jeszcze stoją.

  3. Żeby coś zrobić dobrze to trzeba się na tym przynajmniej minimalnie znać i choć trochę szanować ludzi, a nie tylko być pozytywnym i mieć władzę.

  4. Obserwator, jedna z dwóch niepublicznych szkół wołomińskich osiągnęła bardzo wysokie wyniki, druga – jest gdzieś na końcu tabeli. Szkoła z niedawną aferą w toku konkursu na stanowisko dyrektora jest daleko za szkołą wskazywaną jako ta zła i wymagająca zmian. Szkoła, w której narodziła się nowa świecka tradycja świętowania zakończenia półrocza w gronie pracowników szkoły, po godzinach pracy i za stołem, też w ogonie. Zadziwiająco dobre wyniki osiągnęła szkoła kierowana przez nieortograficzną i omylną, bo błąd to rzecz ludzka, ale przyjazną dla wybranych uczniów. Taka gmina.

  5. Przenieśliśmy się z Wołomina do gminy Klembów, konkretnie do Dobczyna. O wyborze zadecydował przegląd wyników szkół. Ani chwili nie żałowaliśmy decyzji. Wyniki tej szkoły są znakomite (63,67,66). Może zapytać nauczycieli tej szkoły jak to się robi? Pensje chyba mają takie same jak w całym kraju?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj