Problemy z odbiorem śmieci

2

Mieszkańcy Kobyłki narzekają na opóźnienia w odbiorze od nich odpadów biodegradowalnych. Jak stwierdziła podczas ostatniej sesji rady miejskiej radna Mariola Kacprzak, ten problem jest coraz bardziej widoczny.

– Jest gorąco, czas wakacyjny, natomiast śmieci bio są nagminnie nieodbierane. Sytuacja jest taka, że dziki się po prostu dobierają do tych śmieci, rozrzucają je. Już telefonowałam i rozmawiałam z osobami, które się tym zajmują i bardzo bym prosiła żeby jednak wyegzekwować kary odnośnie braku wywozu tych śmieci bio od firmy, która się tym zajmuje – wnioskowała radna.

– Już tam poszły dwa pisma w kolejnych dwóch miesiącach, gdzie podaliśmy informacje firmie jakie kary za to grożą i absolutnie będziemy wyegzekwować te kary jeżeli nie będą przestrzegane te wszystkie założenia umowy. Tam za każdy dzień jest 50 zł kary jeżeli chodzi o worki. Jeszcze nie wymierzyliśmy tych kar, bo nie mamy odpowiedzi na pisma – informowała wiceburmistrz Katarzyna Rostek. Przy okazji przypomniano wcześniejsze „przewinienia” firmy, która ma za zadnie odbierać odpady od mieszkańców Kobyłki.

– Mówiliśmy o niedotrzymanych terminach już od dłuższego czasu. Proszę wyjaśnić nam ten mechanizm, że najpierw wzywamy, o co chodzi? Czy my jeszcze nie naliczyliśmy tych kar umownych? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. kiedyś zgłaszałem ,że nie dano mi worków , a tam jakiś urzednik Maciej Kostrzewa ,że mam dzwonic do firmy, a ja mówie ,ze z firmą nie mam umowy tylko z wami, i powinienes ty przyniesc mi te worki w zebach bo za to bierzesz pieniadze, na pytanie kto jest odpowiedzialny za kontakt z firmą co wygrała przetarg cisza, i chamstwo, ze sie unoszę i brak odpowiedzi na proste pytania , na pytanie dlaczego brak sznurków przy workach, bo nie było w przetargu i w regulamine porzadkowym takiego zapisu, a wczesniej były, a na radzie Reutt mówił o ich słabej jakości , na sesji brak informacji o tym, wciskaja ludziom kit

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj