Zielonka gra zespołowo

1

Z burmistrzem Zielonki Kamilem Iwandowskim rozmawia red. Julita Mazur. (…)

W kolejnych miesiącach miasto czeka problem zorganizowania ruchu w czasie przebudowy DW 631, DW 634 i ul. Długiej. Czy te inwestycje nakładają się w czasie?

– Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze szczegółowego harmonogramu prac związanego z modernizacją DW 634. Nawet jeżeli te prace ruszyłyby jutro, a nie jest to jak doskonale wiemy możliwe, jako miasto jesteśmy gotowi na zaproponowanie rozwiązań w zakresie ruchu drogowego poprzez poprowadzenie drożnych objazdów.

Rozpoczęcie modernizacji DW 631 to pieśń przyszłości. Na horyzoncie nie widać, ani nawet nie słychać wskazywania jakichkolwiek przybliżonych terminów. Wiemy, że kiedyś, na pewno to nastąpi, czego bardzo byśmy również oczekiwali. Dlatego też, nie czekając na konkrety związane z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 631, chcemy rozpocząć modernizację dwóch dróg gminnych – ul. Wiejskiej, która na dzień dzisiejszy „wpada” w DW 631 oraz tak bardzo wyczekiwaną modernizację ul. Długiej. Co do ul. Długiej, sytuacja składa się bardzo dobrze dla naszych mieszkańców. Przy współudziale środków naszego miasta, trwa aktualnie modernizacja drogi powiatowej ul. Wolności – Lipowa, co na dzień dzisiejszy w dość drastyczny sposób zmniejsza natężenie ruchu w ul. Długiej. Również niebawem ma ruszyć modernizacja ul. Szerokiej w Kobyłce, która jest jedyną drogą łączącą Kobyłkę, czy Wołomin z drogą wojewódzką 631, do której jedyny dojazd jest właśnie przez ul. Długą. Remont ul. Szerokiej, na co mamy ogromną nadzieję, zbiegnie się z pracami budowlanymi w ul. Długiej, co również obniży natężenie ruchu w naszej drodze gminnej, nie powodując paraliżu całego miasta. W ul. Długiej w czasie jej modernizacji pozostanie wyłącznie ruch lokalny, a uciążliwości dla mieszkańców związane z modernizacją postaramy się obniżyć do minimum.

Skoro jesteśmy przy inwestycjach: burmistrzowie i wójtowie naszych gmin zwracają uwagę na problem z wykonawcami inwestycji, których oferty niejednokrotnie w przetargach albo przekraczają znacznie założoną kwotę inwestycji, albo już w czasie ich realizacji zwracają się do inwestora o dołożenie pieniędzy. Zielonka również posiada podobne doświadczenia? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. A jak tam basen na nowym korcie tenisowym? Czy pan coś zrobi z tym drenażem, czy jak ze wszystkimi inwestycjami w mieście, trzeba pana prosić, żeby łaskawie ruszył pan zamiast robic selficzki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj