Radzymin na czele

11

Gmina Radzymin znalazła się w drugiej setce najbogatszych gmin w Polsce. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. A jak uplasowały się kolejne gminy z powiatu?

W przeliczeniu na jednego mieszkańca Radzymin zajmuje więc 1 miejsce w powiecie wołomińskim (z wynikiem 2 979,33 zł dochodu na mieszkańca), 4 miejsce wśród gmin położonych na wschód od Warszawy oraz 126 miejsce w Polsce (na 2 447 samorządów).

(…)

Przeanalizowaliśmy lokaty pozostałych gmin naszego powiatu. Całkiem dobrze na liście plasuje się Zielonka i Marki. Daleko z nimi gmina Wołomin. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

11 KOMENTARZE

 1. I jak to jest z tymi rankingami? Tytuł charyzmatycznego samorządowca, który najwięcej czasu spędza na fejsbuku i taka porażka w rankingach opartych na twardych danych? Może charyzma i umiejętność obsługi fejsa to jednak nie wszystko?

 2. Całkiem dobrze wypada……..
  …..no – wypada też przyznać że z obiegu warszawskiego wianuszka wypadliśmy na orbite…. Bukowiny Tatrzańskiej i awansowaliśmy z 619 na 590 co stawia nasze powiatowe miasto na równi z oddaloną o 400km – Bukowiną Tatrzańską albo innym równie odległym zakątkiem tego państwa. W każdym bądź razie o miejscu na poziomie gmin podwarszawskich z powiatu ninnego niż wołmiński – możemy se pomarzyć przez kolejne 400 lat. A i tak- nie awansujemy do 1 szej dwusetki.
  Na miejscu tych wszystkich samorządowców co tu wykazują sie niebywałymi umiejętnościami czy doświadczeniem w zarządzaniu i rządzeniu- to chodziłbym z burką na twarzy posypywał łeb popiołem przed każdym napotkanym na ulicy wołmińskim podatnikiem , nosił włosienice i karmił sie świńskimi strąkami
  a także zapuścił włosy i paznokcie, i zamieszkał pod miedzą w szczerym polu niczym średniowieczny pustelnik.
  Ze wstydu przed ludźmi
  Ale- że wy tak nie zrobicie- no to gratulacje!!!
  Jesteście najlepsi!!!

 3. Nie palą się ze wstydu, nagrywają kolejny film, chyba po to, żeby każdy wołominiak utrwalił sobie wizerunek osoby, na którą nie można głosować. Brawo dla Radzymina! Wołomin to już nawet Cyców wyprzedza i połowa podlaskiego. Śmiech na sali.

 4. Jest grubo. Przegoniliśmy…. nikogo ? Nie no jest historyczny awans, zaraz będzie fb grany w gronostajach i dzikach i koronacja ..wszak nie tylko jedna królowa Elżbieta może być..należy się jak psu buda i dożywocie jak na uwielbiana przez masy symbol wręcz królowa nas przystało.. chyba że abdykuje…wezmą ją gdzieś..daleko..może na mszę byśmy się złożyli w tem szczytnym celu..I superpozytywnych radnych I wice też zabierze..I oddech dla miasta będzie..I w końcu coś dobrego po latach beznadziei się ruszy do przodu A nie jak teraz…jejku można mieć marzenia? Żart taki wszystko..niestety..gratulacje dla jej wyborców :)))))))))))

 5. I nazwiska I imiona tych wszystkich wladczych wice naczelników radnych szefów dyrektorów różnych i innych co doprowardzili do wszystkich tych sukcesów muszą być znane wszem i wobec na ich chwałę oczywiście bo przecie nie mogą się wstydzić tego co robią…zeby każdy wiedział, poznawal ich w sklepie I zadawał pytania…Nie nie nie wygwizdywal czy coś innego to nie o to chodzi.. tylko zadawał kulturalne raczej pytania a oni zawsze przecie w pracy bo to radni spolecznicy ? Cxyli muszą odpowiedzieć. Czy to fajne by było? .ktoś myśli podobnie? Tyle zrobili dla siebie I.hm nas mas przecie że się należy… Uznanie….

 6. Efekt będzie niestety taki, że królowa odejdzie, a jej dwór zostanie i nadal będzie mieszał. Najpierw muszą zmądrzeć wyborcy i zrozumieć, że do zarządzania gminą trzeba mieć wiedzę, umiejętności, doświadczenie i zaplecze kadrowe. Bez tego niczym burmistrz nie różni się od pani Jadzi, która sprząta podłogi w szkole i też się ładnie uśmiecha. Na te 619 i 590 miejsce Wołomin sobie zapracował, to nie wzięło się z powietrza. Który przedsiębiorca będzie chciał współpracować z urzędem, który od lat walczy z przedsiębiorcami? Kto będzie chciał się sprowadzić do miejscowości, w której kanalizacja to luksus? Kto będzie chciał płacić podatki, które zostaną wydane na dzwony i inne pierdy?
  Te rankingi powinno się na tych plakatach, na których była facjata burmistrz wywieszona powiesić, najlepiej z dopiskiem: tak zrealizowałam obietnice wyborcze.

 7. I rzecz jasna przyrównać do miejsc innych podwarszawskich gmin z wianuszka a nawet z tego drugiego czy 3 go kręgu…. Boże!!- jak Żabia Wola jest wyżej niż nasz przysiułek…. a tak : jedna chałupa na km , pory cebula pyry i kapucha na polach….a jesienią wiatr hula – jak w kieleckim….- i jest wyżej….
  Boże!- – gdzie rozum !
  Zdajecie se sprawe jak nisko trzeba upaść?

 8. Ale to jest konsekwentne pogrążanie miasta przez wiele lat. Kto rozsądny w czasie kryzysu pożycza kasę na remont zabytkowej elektrowni, na którą można było spokojnie kasę unijną pozyskać, tylko trzeba było mieć aktualną dokumentację. Jak już się ktoś uparł na pożyczanie to przynajmniej powinna to być pożyczka na cel, który przyniesie w jakiejś nieodległej perspektywie zysk dla gminnego budżetu. Kto wyprzedaje resztki gminnej ziemi, a jak się robi szum, że wszystkie miejscowości dookoła ściągają inwestorów, to się krzyczy, że przecież my nie mamy ziemi. To wszystko na głowie jest postawione. Lata 70., późny Gierek, za tę nieudolność będą płacili jeszcze nasze wnuki, tylko tam się jeszcze coś rozwijało zanim padło, a tu ani rozwoju ani żadnych perspektyw. Zadłużenie rośnie, a Wołomin się stacza na coraz niższe miejsca. Ale, żeby Cyców obok Marynki nas wyprzedził….Przecież tam wrony zawracają.

 9. Wrzucić trza na luz.. bo kolejna miniteżnia będzie, chyba burmistrz jakiś większy kontrakt podpisała… I jak tych budek lilipucich tezni pobuduje jeszcze ze 1000 to Wołomin będzie jak Ciechocinek co najmniej albo I lepiej. I bliżej Warszawy… Czyli cała zchorowana ale bogata emerycko rentowa Wawa się tu przeprowadzi I wtedy od razu awans na 30 miejsce… czyz nie taki może byc plan , genialny i znakomity jak wszystko ?

 10. Emeryci tu nie przyjadą- mają zniżki na ztm- a tu nie ma takich autobusów. . Nie ma komunikacji zintegrowanej.
  Czyli emeryci z wawy pojadą prędzej do ciechocinka a warszawskie autobusy prędzej pojadą do Sokołowa podlaskiego niż wołmińca.
  Iiiii cały misterny plan……jak to było z tą wyspą węży? Иди на х…..

 11. Oczywiście, że przyjadą emeryci. Oni są przyzwyczajeni do wożenia kanapek i termosów z herbatką, bo w pobliżu miniminitęzuni co najwyżej wodę z kałuży dostaną. I brak toalet im nie przeszkodzi, bo sporo już pieluchy i inne teny nosi. I potańcówka wewnątrzpokoleniowa będzie. Jeszcze tego tramwaju konnego brakuje, żeby z pkp pod minimini towarzystwo woził. Tylko ta Dostępność Minus, jak tu z peronu zejść, jak windy nie działają, a na wspinaczkę na Pik Lenina nie każdy gotowy? Program Senior Plus Tężnia w wykonaniu Ogrodowej, to musi się udać.

  A tak na marginesie, wykonawcy gminnych minminiinwestycji, nie głupio wam, że was musi pół urzędu na plac budowy wprowadzać? Sami wejść nie potraficie? Nie traficie czy za ciężko te miliony dźwigać czy o co chodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj