Nie zwalniamy tempa

0

O przełomowych inwestycjach jakie realizowane są ostatnio w mieście Ząbki z burmistrz Małgorzatą Zyśk rozmawia red. Julita Mazur.

Miasto Ząbki stało się ostatnio placem budowy. Jak wygląda postęp prac w inwestycjach oświatowych?

– Bardzo zależy mi na tym, aby całej społeczności szkolnej zapewnić jak najlepsze warunki nauki i pracy, a poprawa bazy oświatowej jest w tym względzie rzeczą kluczową. W związku z powyższym obecnie budujemy pełnowymiarową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 2, przy ul. Batorego 11, na którą przeznaczyliśmy prawie 2 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Koszt tej inwestycji to niemal 10 mln złotych. Ogłosiliśmy przetarg na budowę kolejnej hali sportowej, tym razem przy najstarszej ząbkowskiej placówce – Szkole Podstawowej nr 1. Na budowę hali otrzymaliśmy dotację 5 mln złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych, a koszt inwestycji to 8,5 mln złotych. Jesteśmy na ostatnim etapie projektowania nowego 12-oddziałowego przedszkola dla 300 przedszkolaków przy ul. Batorego 37a. Na ten cel pozyskaliśmy dotację w wysokości 18 mln złotych z Funduszu Inwestycji Strategicznych. W 2019 roku przebudowaliśmy pomieszczenia w Publicznym Przedszkolu nr 3 Skrzat, dzięki czemu powstały dwie nowe sale przedszkolne z zapleczem sanitarnym, szatnią oraz magazynem pomocy dydaktycznych dla 50 przedszkolaków. W roku 2020 oddaliśmy do użytku wiele ważnych dla miasta inwestycji, ale sztandarowym przedsięwzięciem było wybudowanie kompleksu oświatowego złożonego ze szkoły podstawowej na 1000 uczniów, przedszkola na 150 przedszkolaków i największej w mieście pełnowymiarowej hali sportowej z trybunami i pełnym zapleczem sportowym i sanitarnym. To największy w dotychczasowej historii ząbkowskiego samorządu projekt, którego koszt wyniósł niemal 50 mln złotych, w tym 7,5 mln dofinansowania zewnętrznego. Bez wątpienia kompleks oświatowy przy ulicy Dzikiej jest wizytówką naszego miasta, z czego jestem dumna. W 2019 roku w Ząbkach funkcjonowały tylko trzy szkoły gminne, przy czym niektóre w dwóch lokalizacjach. Żeby poprawić warunki nauki i pracy rozdzieliliśmy placówki, w wyniku czego powstało aż sześć szkół, w tym od września 2021 roku Szkoła Podstawowa nr 6. W 2020 roku dodatkowo przy szkołach podstawowych nr 4 i nr 5 zostały wybudowane nowoczesne boiska wielofunkcyjne.

Pani priorytetem wydają się też inwestycje mniejsze, ale z których mieszkańcy korzystają na co dzień. Chodzi np. o parki kieszonkowe czy skwery. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj