Telefon dla uczniów

4

W Kobyłce utworzono miejski Zespół ds. wsparcia placówek oświatowych. Ma to być organ o charakterze doradczym i inicjatywnym, działający w obszarze oświaty. Burmistrz Edyta Zbieć zdecydowała się na powołanie tego typu zespołu w związku z sytuacją, jaka miała miejsce w ostatnim czasie w szkole podstawowej nr 2 i pojawieniem się oskarżeń o nękanie jednego z uczniów tej placówki. Temat ten opisywaliśmy na łamach Wieści. (…)

Podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Kobyłce pytano o szczegóły funkcjonowania tego zespołu. – Czy to będzie uruchomiony jakiś telefon, czy to będzie zespół, który będzie w jakimś miejscu działał? Będzie on powołany w każdej placówce oświatowej? – zastanawiała się radna Mariola Kacprzak.

– Ten zespół jest odpowiedzą na kontrolę przeprowadzoną w szkole nr 2. Wszyscy pamiętamy tę historię związaną ze skargą jednego z rodziców. Niestety, potwierdziły się jakby wszystkie obawy rodziców, którzy podobnie twierdzili jak ten rodzic. Kuratorium niestety trochę nieprawidłowości zlokalizowało w działaniu szkoły. W związku z powyższym chcielibyśmy wspomóc działania wszystkich szkół w Kobyłce poprzez powołanie takiego zespołu, który będzie skupiał w zależności od potrzeb: superwizorów, psychologów, pedagogów, którzy mogliby zapobiec pewnym działaniom żeby szkoły nie były same z tym tematem. My też mamy świadomość, że to nie jest prosta sprawa kiedy wszyscy borykamy się z różnymi problemami, więc chcielibyśmy wspomóc to przez powołanie takiego zespołu. Myślimy o tym, żeby to był może telefon wsparcia, aby dziecko miało możliwość skontaktowania się z nami w sposób bezproblemowy – zapowiedziała burmistrz Zbieć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. A w jaki sposób ten telefon przyczyni się do ukrócenia patologii w kobylkowskich szkołach? W dwójce prawie nic się nie zmieniło. Kilka pań położyło uszy po sobie i są prawie do rany przyłóż ale my rodzice wiemy już co te panie myślą naprawdę o innych dzieciach. Skończy się obserwacja przez kuratorium i urząd i znowu będą krążyć po korytarzach jak handlary adidasów z chin po stadionie 10 lecia.

  2. Czyli w składzie zespołu znalazły się też osoby, które biorą czynny udział w patologii. Będą się wzajemnie wspierać w atakowaniu dzieci i ich rodziców składających skargi na patologię

  3. No właśnie. W zespole siedzą dyrektorzy szkół? Szkolni pedagodzy? Kto jeszcze z kliki się tam znalazł. Chcą porządkować, a wpuszczają członków układu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj