Czytasz 1600 numer Wieści!

0

Masz dużo szczęścia, bo czytasz Wieści Podwarszawskie – pierwszą i jedyną prasę lokalną w powiecie wołomińskim, która nieustannie od 32 lat ukazuje się na naszym terenie. Od pierwszego numeru jesteśmy gazetą płatną, niezależną od zewnętrznych instytucji, utrzymującą się z reklam i sprzedaży. Tygodnik Wieści Podwarszawskie tworzą profesjonalni dziennikarze z ponad 20-letnim stażem, którzy opisują najbardziej interesujące newsy z powiatu wołomińskiego, przeważnie jako pierwsi w regionie. To dlatego nasze informacje tak chętnie cytują ogólnopolskie media.

Począwszy od lat 90. pisaliśmy o najważniejszych sprawach dla naszego regionu, relacjonowaliśmy wszystkie wydarzenia. Opublikowane teksty to najnowsza historia powiatu wołomińskiego i nie tylko.

Piszemy o lokalnych problemach, wydarzeniach, kulturze i sporcie. Informujemy co tydzień m.in. o sukcesach lokalnych sportowców, artystów czy uczniów szkół. Prasa lokalna jest zawsze na miejscu, więc Wasze sprawy są naszymi sprawami.

Założycielem Wieści był Wacław Panek. Jak dziś przyznaje, cieszy go, że po 32 latach nadal kontynuowany jest pomysł na stworzenie niezależnej gazety w naszym regionie. Sprawy lokalne tak rzetelnie opisywać mogą bowiem tylko miejscowe media. Dlatego działy tematyczne WP cieszą się obecnie takim samym zainteresowaniem jak kilka dekad temu.

– Od początku stawiałem na profesjonalizm i do dziś, jak widzę, w tygodniku zatrudniani są wyłącznie zawodowi dziennikarze po studiach o kierunku dziennikarskim. To bardzo dobre rozwiązanie – komentuje pomysłodawca Wieści.

Po Wacławie Panku tygodnik WP na długie lata przejęła Elżbieta Marchewka. Utrzymała wysoki poziom pracy dziennikarskiej i dbała o obiektywizm w dostarczaniu informacji, co dostało docenione w przyznawanych nam nagrodach. Trzy lata temu, odchodząc na emeryturę, dawna właścicielka przekazała wydawnictwo Michałowi Półtorakowi, który pracuje w redakcji od pierwszego numeru WP.

Wieści od zawsze współpracowały z prywatnymi przedsiębiorcami. Skuteczność w docieraniu do odbiorcy powoduje, że część reklamodawców jest z nami od początku działalności.

 Formuła gazety lokalnej, oparta na niezależnej prasie, będącej blisko mieszkańców sprawdzała się zarówno 32 lat temu, jak i dziś, o czym świadczą stałe wyniki sprzedaży. Pomimo że obecnie rynek przeżywa kryzys, nasza gazeta dzięki wiernym Czytelnikom, może funkcjonować bez przeszkód.

To dlatego Wieści Podwarszawskie, podobnie jak największe polskie tygodniki lokalne (np. Tygodnik Podhalański czy po sąsiedzku To i Owo), jest z Wami co tydzień, do nabycia w punktach prasowych, w sklepach spożywczych i w ekiosku.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Oto kilka „jedynek”, które w kalejdoskopowym skrócie przypominają najważniejsze wydarzenia z naszego terenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj