Dwa lata walki i nareszcie są

1

Trwa montaż sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Głównej i Dworkowej z drogą wojewódzką 631. Marecki samorząd apelował o to do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie zanim jeszcze otwarto nowy ciąg komunikacyjny prowadzący z Marek do Kobyłki – ul. Dworkową.

Dziesiątki stłuczek, wypadków i ludzkich łez opisaliśmy, zanim MZDW zaczął projektować w tym miejscu światła sygnalizacyjne. Teraz rozpoczyna się ich montaż, co cieszy nie tylko nas, ale też burmistrza Marek.

– Żeby przejechać taką drogę, niezbędne jest przecięcie ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 631, co powoduje bardzo dużo niebezpiecznych zdarzeń drogowych w tym rejonie. Latem 2020 roku władze naszego miasta rozpoczęły rozmowy na temat zainstalowania na tym skrzyżowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej (do czasu kompleksowej przebudowy drogi). 10 września 2020 do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) trafiło z Urzędu Miasta pismo w tej sprawie, a następnie w październiku tego samego roku wspólnie z Adamem Lubiakiem – starostą wołomińskim zadeklarowaliśmy wsparcie finansowe dla tej inwestycji. Batalia proceduralna w sprawie możliwości budowy tymczasowej sygnalizacji na tym skrzyżowaniu trwała niemal 2 lata. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Analogicznie jak w PRL, gdzie komunizm rozwiązywał problemy, które sam tworzył… jak w ogóle można było dopuścić takie skrzyżowanie bez ronda czy sygnalizacji… a teraz jest powód do radości, że to jest „Miś” na miarę naszych możliwości 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj