Kula do wymiany

3

W sierpniu rzeźba w kształcie kuli, która ozdabiała skwer im. P. Rozbickiego znajdujący się u zbiegu ulic Kościelnej i Sikorskiego w Wołominie, została uszkodzona. (…) Zepsutą rzeźbę usunięto ze skweru i jak powiedzieli nam wołomińscy urzędnicy, po wypłacie ubezpieczenia zostanie zamówiona nowa o jeszcze bardziej wzmocnionej konstrukcji (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. A nie mogła by tak wróżka przewodnicząca utoczyć takiej kulki niczym zuk gnojasz z wolomińskiego dziadostwa , smrodu , błota, niekoszonego siana , sterty śmieci i rozpiepszonych niewiadomo gdzie – publicznych pieniędzy kiełbas fotek i ulotek, miernoty niedołęstwa w zarządzaniu, patologi jęków stęków brudu sączonego jadu dwulicowości… takiej kulki utoczyć??? Materiału by nie brakło….
    Aaaa- za mały ten kieszonkowy skferek na taką „kuleczke”???
    No ale leżała by tam sobie… wieki! – nikt by tego nie tknął.

  2. Wypadałoby jeszcze sprawdzić, jak gmina wywiązuje się z obowiązków, np. w zakresie realizacji zadań oświatowych. Na dziecko z orzeczeniem jest kwota około 5 tys. zł miesięcznie, a gmina zatrudnia np. nauczyciela wspomagającego na 1 h dziennie, czyli wydaje na ten cel maksymalnie kilkaset zł miesięcznie. Zajęcia dodatkowe, o ile w ogóle są, a są zgodnie z ustawą obowiązkowe, wynoszą kolejne kilkaset zł miesięcznie. Co się dzieje z resztą środków? Zastanawiające. Karol Cudny, Karina Jaźwińska, Elżbieta Radwan, Karol Rajewski, gdzie jest kasa na dzieci z orzeczeniem? Czy naprawdę uważacie, że 1 h dziennie to jest prawidłowe rozwiązanie? Co nauczyciel ma zrobić przez pozostałą część dnia? Robicie ze szkół karykaturę, nakładacie na nauczycieli obowiązki, których nie są w stanie udźwignąć, bo to fizycznie niemożliwe, a jeszcze później obcinacie im kasę na godziny ponadwymiarowe za pracę w czasie pandemii. Żenada, nie organ prowadzący. Rozpieprzyliście w tym mieście wszystko, co się dało rozpieprzyć. Jesteście skuteczniejsi w destrukcji niż PiS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj