Nie będzie iluminacji na święta

8

Wyłączenie świątecznych iluminacji, a także podświetlenia gminnych budynków i pomników – to najczęstsze pomysły włodarzy gmin naszego powiatu na spełnienie rządowego wymogu, dotyczącego wdrożenia planu oszczędzania energii. Zgodnie z wymogiem premiera, od października samorządy i organy administracji publicznej muszą bowiem zredukować zużycie prądu o 10 procent.

W jaki więc sposób gminy powiatu wołomińskiego zamierzają oszczędzać energię elektryczną w najbliższych miesiącach tak, by sprostać tym wymogom? Zapytaliśmy o to część burmistrzów i wójtów miast i gmin: Marki, Ząbki, Zielonka, Kobyłka, Wołomin, Klembów, Tłuszcz, Jadów czy Radzymin (…)

Burmistrz Ząbek Małgorzata Zyśk: „(…) Dalsze oszczędności musiałyby się wiązać z wyłączeniami oświetlenia ulicznego. Zapewniamy jednak, że tego typu decyzje na chwilę obecną nie są przedmiotem rozważań.

Dalsze oszczędności w zakresie zużycia energii to:

– rezygnacja z iluminacji świątecznych na terenie Miasta Ząbki oraz budynku Urzędu,

– sukcesywna wymiana oświetlenia w budynkach komunalnych (części wspólne) na energooszczędne i zastosowanie czujników ruchu i zmierzchowych,

– nadzór kierowników wszystkich jednostek organizacyjnych Miasta (w tym Urzędu) nad racjonalną gospodarką energią elektryczną w każdej jednostce.”

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński: „ (…) Aby zmniejszyć zużycie w Radzyminie w tym roku nie będzie świątecznych iluminacji, wyłączymy iluminacje budynków, skorzystamy z funkcjonalności systemu zarządzania oświetleniem ulicznym, które pozwala na sterowanie strumieniem światła na wybranych ulicach i w wybranych godzinach. Nigdzie nie planujemy wyłączać oświetlenia, ale w niektórych miejscach i wybranych godzinach lampy będą świeciły z mniejszą intensywnością. Ograniczymy także ogrzewanie w budynkach użyteczności publicznej. Wciąż musimy jednak pozostać zgodnie z przepisami w tym zakresie.”

Więcej o każdej z gmin na łamach Wieści:

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. Nie no, nie tak że „niczego nie będzie.” . będą premie i nagrody… Tu w wolominie licxy sie pomysł.. może byc tak ze np wyłącza latarnie, oszczędność 1000 zl, nagroda za innowacje 10 000 zl 🙂 i to chodzi.. :))) nie wiem.. Może se zabiorą :))) moze zrezygnują z tzw diet…ooo to by bylo.. I Tylko ze nikt nie patrzy na ręce, gdzie opozycja? Dajcie przykład 🙂 I po raz kolejny powtarzam konkretmi ludzie a nie jakiś pozytywny wolomin który się przefarbuje na „zarąbisty wolomin” albo nawet na „zwalilismy wszytko co można było i więcej nawet i co nam zrobisz” czyli „zwcmbiwnicnz” 🙂 nazwa zastrzeżona 🙂

  2. Nadal nie rozumiem dlaczego przez nieudolność Ogrodowej mają płacić mieszkańcy? Płacę podatki od kilkudziesięciu lat i nic z tego nie mam. Kanalizacji brak, smog w oczy pali, droga jak pole golfowe, oświetlenie takie, że muszę z latarką z pociągu wracać, a do tego stado dzików drepczących po piętach. Realnie do kosztów podatków muszę dopłacić koszty wywozu szamba, baterie do latarki, mechanika samochodowego i pulmonologa. A potem widzę na profilu miasta albo burmistrz jak przepieprzane są moje pieniądze na wieńce, pomniczki, dzwonki i inne gówna i mnie szlag trafia. I to wieczne narzekanie na rząd… Gdyby był inny rząd to Wołomin byłby krainą mlekiem i miodem płynącą? Nie. Byłby tak samo w samym ogonie, lata świetlne za innymi, bo rządzą tym miastem psie siurki, które się na niczym nie znają. Tak po prostu.

  3. To wszystko woda na młyn, kadencja przedłużona, na wiosnę 2024 ludzie zapomną na chwilę wszystko”, bo inne problemy, albo juz sa przyzwyczajeni ze tu dno, zrobi se pozytywny festyn z darmowo kiełbaso i wygra. Z czego może nawet pozytywni zjedzą większość, bo uprzywilejowani, az im brzuchy pękna.. 🙂 zart, nie pękna, przyzwyczajeni 🙂 widać chyba 🙂
    Może nawet będzie potańcówka w błocie z wolomińskich dziurawych i zasyfionych ulic? 🙂
    I co z tego, ze brakuje wszystkiego co jest w normalnym mieście blisko metropolii? Z Braku inwrstycji? Kolosalnego zadłużenia? Nic. Nie ma nikogo kto by to wytłumaczył prosto mieszkańcom.
    . I tyle w temacie.. Jeśli się właśnie nie pojawi ktoś kto to mieszkancom jasno wyjaśni co złe i da perspektywę to… Przez kolejne 5 lat budżet będzie drenowamy na kolejne niepotrzebne tematy, bzdurne parczki lawki i kule.. Na dalsza rozbudowę aparatu który przyklaśnue wszystkiemu, pijarowe obietnice których bylo sto i nic z tego nie wyniklo.. A jazda na rząd przez lata to jest co? Sabotaż miasta? Gdzue kasa? Wszyscy dostali a tu ochłapy? Czy tylko budowanie własmej pozycji na stare lata… i.. No każdy se dopowie co tam o co chodzi.. Wstyd wg mnie. Taka opinia. Ech.. Nie chcę mi się..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj