Odwierty lada moment

3

Poszukiwania wód termalnych na terenie Wołomina powoli wchodzą w etap realizacji odwiertu geotermalnego. Jak pisaliśmy na początku września, wykonanie otworu poszukiwawczo – rozpoznawczego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” zostało powierzone firmie UOS Drilling S.A. 15 września wykonawca oficjalnie został wprowadzony na miejsce odwiertu geotermalnego.

Jak informują władze gminy, na przełomie września i października mieszkańcom zostanie przedstawiona mapa z informacjami, które fragmenty terenu Ośrodka zostaną czasowo wyłączone z użytkowania. W planach są spotkania informacyjne z okolicznymi mieszkańcami. Udało nam się również dowiedzieć, że odwierty mogą rozpocząć się już niebawem, bo w połowie listopada. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Kopcie, a i tak sytuacji w mieście nie przysypiecie. Wysypisko śmierdzi, pieniędzy na dokończenie inwestycji brak, ZEC Wołomin przejadł pieniądze na inwestycje w dobrych czasach to teraz trzeba będzie zrzucić winę za to na inflację. I tak może Eli zostanie pod koniec kadencji poparcie na poziomie 15 procent. Oczywiście jeżeli poważniejsze sprawy nie wyjdą na światło dzienne.

  2. Tak się składa że siedzę trochę w branży i znam budowę geologiczną tej części Mazowsza.
    Jednym słowem kasa wywalona w błoto. Woda termalna o temp. 55 stopni występuje w naszych okolicach na głębokości przekraczającej 2 km zaś mineralizacja dochodzi do 70 000 mg/l co oznacza że nie nadaje się ona do niczego gdyż żadne filtry i instalacja nie wytrzymają tak dużej mineralizacji. Poza tym przy wydobyciu temperatura takiej wody spada do ledwie 25 stopni więc należy ją dogrzać (co jest dodatkowo energochłonne) – chałup tym nie ogrzejecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj