Zielonka pięknieje

2

To kolejna inwestycja tej kadencji, która z pewnością odmieniła krajobraz miasta – dodajmy – na korzyść. Mowa o otwartym w sobotę kompleksie sportowym przy szkole podstawowej nr 2, składającym się z nowoczesnych boisk, bieżni, stanowiska do pchnięcia kulą, z trybun oraz placu zabaw. (…)

Jak podkreślił, zabierając głos burmistrz Zielonki Kamil Iwandowski, szkoła będzie teraz rozwijać się także pod kątem lekkiej atletyki. Wicedyrektor placówki Adam Romańczuk obiecał mu bowiem, że posiadając nowoczesną bieżnię będzie popularyzował wśród mieszkańców także tę dyscyplinę sportu.

 – Warto mieć marzenia i warto dążyć do ich realizacji. A moje marzenia zaczęły się 23 lata temu, kiedy rozpocząłem naukę w tej szkole. Też grałem na tym klepisku, stałem wówczas na bramce, no i tak wrosłem w tę Zielonkę, mogąc dziś zmieniać rzeczywistość i poprawiać infrastrukturę – mówił do zgromadzonych burmistrz Kamil Iwandowski, przekazując szkole okolicznościowy prezent, m.in. piłki i pachołki do ćwiczeń.

Jak przypomniał, prace związane z przyszłą budową nowoczesnego kompleksu przy „dwójce” trwały od 2019 roku, a jego budowa rozpoczęła się w marcu tego roku. Za tak szybki i skuteczny przebieg prac podziękował zarówno naczelnik inwestycji Annie Sekule, jak i wykonawcy oraz radnym. – To co się dzieje w mieście to gra zespołowa. Wszyscy gramy do jednej bramki, jeśli wspólnymi siłami będziemy dążyć do tego by strzelić jak najwięcej bramek, to mamy efekty w postaci materializacji marzeń – dodał na zakończenie wystąpienia burmistrz Zielonki. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj