Walka z czasem

23

11 września przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Poświętne. Było to konieczne po tym jak w listopadzie ubiegłego roku Tomasz Brogowski złożył rezygnację z funkcji radnego. Przypomnijmy, że zaplanowane początkowo na luty br. wybory nie odbyły się, ponieważ nie było kandydatów na stanowisko radnego. Tym razem chętnych nie zabrakło, a głosowanie obejmujące miejscowości Turze i Stróżki wygrał Dariusz Orłowski, zdobywając 86 głosów. Jego kontrkandydat uzyskał zaś 19 głosów. Nowy radny ma 46 lat, jest mieszkańcem Turza i absolwentem Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Zawodowo od 24 lat związany z branżą turystyczną.

 Co Pana skłoniło do tego żeby wziąć udział w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Poświętne?

– 11 września głosami mieszkańców Turza i Stróżek zostałem wybrany na stanowisko radnego w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Poświętne. Dzięki decyzji mieszkańców dołączyłem do składu pociągu toczącego się po szynach gminnej rzeczywistości już od kilku lat. Mimo że informacja o terminie wyborów została przez władze gminne udostępniona tylko w BIP, udało się mi w terminie ustawowych założyć i zgłosić Komitet Wyborczy. W związku z tym, że wiadomość o przewidzianych wyborach dotarła do mnie 48 godzin przed ostatecznym terminem zgłaszania Komitetów Wyborczych do KBW, musiałem podjąć szybką decyzję. Impulsem do tego stało się dla mnie zachowanie władzy gminnej w kwestii rzetelnego poinformowania mieszkańców Turza i Stróżek o przewidzianych wyborach uzupełniających. Nie mogłem zaakceptować działań i sposobu ich realizacji przez obecną władzę gminną. Impulsem do podjęcia przeze mnie takich działań, było też uniemożliwienie władzy gminnej realizacji ich planu. Czyli wprowadzenia swojego kandydata do Rady Gminy, bez wiedzy i bez oddania nawet jednego głosu przez mieszkańców. Tak, jest to możliwe. Wystarczyło, żeby nie zgłosił się żaden inny Komitet Wyborczy, poza komitetem stworzonym dla potrzeb wójta gminy Poświętne. Dlatego swoją decyzją o zgłoszeniu mojej kandydatury na radnego chciałem dać mieszkańcom Turza i Stróżek możliwość wyboru. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

23 KOMENTARZE

 1. „Nowy (bo nie młody) gniewny” ze spiskową teorią dziejów… i tak bardzo interesował się sprawami gminy, że dopiero 2 dni przed upływem terminu rejestracji komitetu dowiedział się, że w listopadzie 2021 poprzedni radny złożył mandat i jest vacat a wójt nie zapukał do drzwi i mu o tym nie powiedział? No ale przy tej okazji odkrył, że jest coś takiego jak BIP… brawo i powodzenia!!!

   • Ze zrozumieniem dla nowego Pana Radnego – i co przez tyle miesięcy (od listopada 2021) wójt ukrywał, że będą wybory uzupełniające, żeby wprowadzić swojego człowieka? I nie wprowadził go od razu w lutym 2022 przy okazji pierwszych zarządzonych wyborów? Naprawdę?!

 2. Po co pisać, że skończyło się jakaś szkołę? Ja skończyłem UW i UJ i nigdy nie zdarzyło mi się o tym pisać chyba, że w pierwszej pracy. W dorosłym życiu pisze się o doświadczeniach zawodowych i społecznych bo to one są kluczowe w ocenie przygotowania radnego.

 3. Nie jest to miejsce, ani czas na umieszczanie swojego CV. Jest to tylko krótka notka informacyjna. Ważniejsza jest treść poniższa. A skoro WSB jesteś po dwóch ,,uniwersytetach,, to chyba jesteś w stanie ,,wyłuskać,, z tekstu to co najważniejsze 😉

 4. Dziwne, bo na stronie PKW jak wół widnieje informacja, że zarejestrował pana komitet wyborczy wcześniej niż pana kontrkandydat. I kto tu kłamie?

  • To jest logiczne. Kontrkandydat wiedział wcześniej więc zarejestrował się później. Dla niepoznaki. Gdyby dowiedział się później, to by się zarejestrował wcześniej.

 5. Ludzie po co my takie gnioty mamy czytać? Facet się spieszy, żeby zarejestrować komitet, bo go zły wójt za mało poinformował, no i rejestruje szybciej niż jego rywal. Edzia, twoje teksty zwalają z nóg. Litości!

  • No tak przeżywa, że nie zdążył, a zdążył przed tamtym. Jego komitet ma sygnaturę z 17 a tamten z 18. No i o czym ten tekst jest w zasadzie?

 6. Skład komitetu wyborczego kandydata B.Marciniaka :

  Rafał Orych – pełnomocnik komitetu ( syn przewodniczącego rady gminy Poświętne )
  Magdalena Żołek – (sekretarka UG )
  Marek Szałwia – ( wice wójt )
  Marta Mucha – ( sekretarz gminy)
  Jerzy Kieś – ( pracownik urzędu )
  Ewelina Pazio ( p.o. kierownika Referatu Oświaty )

  I niech ktoś teraz powie, że to nie jest komitet wyborczy utworzony za zgodą wójta.
  A dodatkowym smaczkiem niech będzie to, że każda z tych osób nie ma nić wspólnego z okręgiem w którym były wybory. Wszyscy mieszkają w innych miejscowościach

  • No coś pan zrobił, panie Orłowski, co? Radny Rosłon to przynajmniej konkurs zrobił na ogródek. Niewiele jak na 4 lata kadencji, ale zawsze coś.

   • O czym Pan pisze? Proszę pisac ze zrozumieniem sytuacji a nie byle pisać! Panie Janie,panie Janie rano wstać, wszystkie dzwony biją bim bam bom 🙂 Obódź się Janek!
    Jakie 4-y lata? 🙂 no na miłość Boską…! Radnego wybrali WYBORCY! O czym ta dyskusja?!

 7. „Uwierzyłem, że wszystko co do tej pory zrobiłem miało i ma sens”, a tak z ciekawości panie Orłowski, co żeś pan do tej pory zrobił?

 8. Zaczynam się gubić. Czyli jak to było? Pan Marciniak jako drugi zarejestrował swoją kandydaturę. Gdyby tego nie zrobił, jedynym kandydatem byłby Dariusz Orłowski. Ten z kolei na prawo i lewo opowiada, że było odwrotnie. Wieści puszczają wszystko jak leci. Bo co im zależy, że gość kogoś tam sobie oskarża. Jak dla mnie słabe to wszystko.

 9. Pozostaje mieć nadzieję, że osoby znęcające się psychicznie nad innymi ludźmi i swoimi podwładnymi zostaną pozbawione stanowisk w gminie P. oraz zostaną stosownie do swoich czynów ukarane. Mieszkańcy wielokrotnie pokazali że psikniecie gazem w psa (też nie ładnie) jest dla nich bardziej szokujące niż znęcanie psychiczne nad człowiekiem trwające miesiącami. Może kłamstwa powtarzane na każdym kroku przez ludzi którzy mają stać na straży prawa w końcu zostaną obalone. Bezprawie zostanie zastąpione prawem, ludzi złych i nieuczciwych zastąpią dobrzy i uczciwi.

 10. A no tak faktycznie gmina zamiast poinformować o terminie wyborów uzupełniających, uznała że ważniejszą informacją jest ta jak kisić ogórki… tak było 🙂
  takie rzeczy to tylko w Poświętnem za Sylwusia 🙂

 11. Pani redaktor. Proponuję by bardziej się Pani przyjrzała temu w jaki sposób jest sprawowana władza w gminie. Bez wątpienia będzie Pani miała materiałów nie na jeden artykuł na całą serię. Np. coś o dziwnym zachowaniu wójta w stosunku do pracowników. Wystarczy popytać i poczytać gminne fora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj