Gigantyczny magazyn otwarty

5

W Radzyminie, na terenie największego zakładu firmy Coca-Cola w Europie-Środkowo-Wschodniej, otwarto w czwartek nowoczesną powierzchnię magazynową przy hali produkcyjnej. Magazyn wysokiego składowania ma powierzchnię 2 tys. mkw. i wysokość ponad 40 m. Koszt tej inwestycji to około 61 mln zł.

Otwarcie było zwieńczeniem obchodów 50-lecia marki w Polsce. Pierwsza butelka coca-coli wyprodukowana w Polce opuściła bowiem linię produkcyjną Browarów Warszawskich w 1972 roku.

Nowa inwestycja została zaprojektowana tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. W magazynie znalazło się ponad 14 tysięcy miejsc paletowych. Postawiono także na pełną automatyzację. Składowane na 17 poziomach palety poruszają się po czterech suwnicach o wysokości 40 m, a magazyn może przyjąć nawet 150 palet na godzinę.

Automatyzacja pozwala optymalizować procesy logistyczne i zwiększać możliwości produkcyjne firmy, co jest szczególnie istotne w przypadku fabryki w Radzyminie, która produkuje i dostarcza napoje również poza Polską – do Litwy, Łotwy i Estonii.

Coca-Cola zobowiązała się zostać firmą neutralną emisyjnie do 2040 roku, a w ostatniej dekadzie zredukowała w Polsce emisję dwutlenku węgla o 44 proc. Aktualnie 100 proc. energii elektrycznej, którą kupuje firma, pochodzi z odnawialnych źródeł. Coca-Cola do 2030 roku chce też zbierać do recyklingu tyle opakowań, ile wprowadza na rynek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. We wołmińcu maju winkszy magazyn- łopszerniejszy: psich kup smrodu syfu zaniedbań infrastrukturalnych zmarnotrawionych na nic piniendzy, społecznych patologii, beznadIeji na lepsze jutro, zapóźnienia rozwojowego, przemysłowego i kuturalnego. Sączonego jadu, sączących sie do gruntu nieczystości z dziurawych mauzerów zakopywanych w ziemi, latających śmieci razem z rybitwami pod galerą dziurawych dróg , krzywych chodników – zrobionych kosztorysem za miliony- ale z trwałością 2 letnią…
    I to wszystko- w pełni dostęne dla wszystkich a nie pozamykane na skoble i klucze- komu co brak- może brać….

  2. Redakcjo, artykuły sponsorowane podpisuje się.

    Ta inwestycja daje jakąkolwiek korzyść gminie? Bo minusami pochwalili się sami. Automatyzacja procesów oznacza brak, lub niewiele miejsc pracy, z perspektywą na ich dalsze ubywanie.

    Uprzedzając – do korzyści nie zalicza się prestiżu zlokalizowania znanej marki. Szczególnie, że ta konkretna nie jest zbytnio powodem do dumy.

  3. Szkoda, że Wołomin wybrał takich nieudaczników na zarządzających. Zazdrościmy Radzyminowi ogarniętego szefa. Jak widać można i da się. A nie tylko wieczne jęki i zwalanie winy na innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj