Kadra potrzebna na cito

0

„Wzrost wynagrodzeń pielęgniarek położnych czy też ratowników medycznych powoduje sytuacje konfliktowe innych grup zawodowych, których wzrost wynagrodzeń nie obejmuje w podmiotach medycznych. Budżety szpitali są napięte do granic wytrzymałości i nie pozwalają ich dyrektorom znaleźć rezerw finansowych na dokonanie podwyżek płacowych wszystkim grupom zawodowym” – czytamy w sprawozdaniu finansowym powiatowego szpitala w Wołominie, które przedłożono do akceptacji radnym Powiatu. Przy okazji dyrekcja placówki usłyszała od radnych, jak szpital postrzegany jest przez pacjentów.

Przed radnymi Powiatu na ostatniej sesji stanął dyrektor powiatowego szpitala Grzegorz Krycki oraz dyr. ds finansowych, główna księgowa Danuta Ciecierska. Przedstawili Radzie raport dotyczący działalności szpitala pod kątem finansowym, by umożliwić podjęcie cyklicznej uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. (…)

Przysłuchując się temu monologowi radny Igor Sulich zapowiedział, że radni klubu PO nie poprą tego projektu uchwały. Na pytanie, które oddziały przynoszą największe straty finansowe, dyrektor Krycki odpowiedział, że co miesiąc każdy ordynator otrzymuje dokładny wynik finansowy i analizę kosztów działalności. Bilansują się tylko oddziały ortopedyczny, okulistyka i nefrologia. Przy reszcie oddziałów wycena NFZ nie pokrywa kosztów ich działalności. Także nie bilansuje się SOR, ze względu na zwiększoną liczbę osób z obsługi medycznej. Dziś ma być jej od 100 – 300 proc. więcej w porównaniu z poprzednimi latami.

– Państwo działacie w wielu kierunkach, zmieniając sytuację bieżącą szpitala i to jest oczywiście zauważalne, ale patrząc na proporcje w zakresie dofinansowania Państwa placówki należałoby spodziewać się dużo innych rezultatów. Ta sytuacja powinna ulegać radykalnej poprawie – ocenił radny Jerzy Mikulski dodając: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj