Walczą ze spółdzielnią

14

Tak dużej frekwencji na zebraniu członków Spółdzielni Mieszkaniowej w Wołominie nikt się nie spodziewał. 5 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 pojawiło się około 200 osób, które nie szczędziły słów krytyki pod adresem zarządu i prezesa wołomińskiej Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego. – Miarka się przebrała. Pora wymienić ten zarząd! – wołali.

Organizacji spotkania podjął się jeden z mieszkańców, który w rozmowie z nami przyznał, że na tyle przewinień ze strony spółdzielni nie da się bezczynnie patrzeć. – Już od jakiegoś czasu staram się coś zdziałać w tym temacie. Rozmawiam z innymi mieszkańcami. Na początku wielu z nich narzekało, ale na tym niestety się kończyło. Teraz widzę, że mamy przełom i to zebranie pokazało jak duże jest zdenerwowanie wśród mieszkańców osiedli będących w spółdzielni – powiedział Marcin Szewczyk. Jak się okazało zorganizowanie tego zebrania nie było raczej na rękę przedstawicielom SBM. – Pracownicy spółdzielni dostali polecenie zrywania kartek z ogłoszeniami o zebraniu. Mam na to dowód, bo posiadam kamerę w bloku, której jestem administratorem. Pracownica spółdzielni podeszła i zdjęła ogłoszenie. Jak zadałem jej pytanie dlaczego to zrobiła, to powiedziała, że dostała odgórne polecenie – zdradził pan Marcin.

Na początku zebrania poruszono temat obniżenia temperatury ciepłej wody. Mieszkańcy twierdzą, że nie zostali o tej decyzji wcześniej przez nikogo poinformowani. – Mamy zarzut do rady nadzorczej o nieinformowanie lokatorów na temat tego, co pan prezes chce z nami zrobić. Chodzi o obniżenie nam temperatury ciepłej wody. Czy ktoś z państwa dostał informację na jakiej podstawie jest obniżana temperatura ciepłej wody? – zapytał uczestników spotkania Marcin Szewczyk. Z sali dało się słyszeć głośne „nie”.

– Składamy wniosek o niekorzystne działanie rady nadzorczej na rzecz członków spółdzielni, podejmowanie decyzji bez uzgodnienia i bez poinformowania członków spółdzielni w sprawach takich jak: zmiana temperatury wody ciepłej – dodał inicjator spotkania. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

14 KOMENTARZE

 1. Po co już grzać w mieszkaniach. Na wiosnę będzie płacz że są dopłaty do ogrzewania. A teraz cisnienie żeby już były gorące grzejniki.
  Zamiast sobie regulować ciepło, za oknem 19st, i gorące grzejniki więc wietrzone na siłę bo za gorąco, a pieniądze oknem wietrzeją. A wystarczy aby każdy miał regulator na grzejniku i podzielnik, ciekawe czy też by tak chcieli mieć gorące grzejniki.
  Ja na dzis jeszcze nie odkręciłam grzejników, mam zimne

 2. Ludzie na 3-4 piętrze mają w zimę 27 st. Ludzie na parterze 17. Lenie spółdzielniane nie wiedzą co to jest bilans cieplny i przeglądy instalacji/węzłów i że trzeba to monitorować. Jak ktoś z góry zgłosi że mu za ciepło to obniżą, jak z dołu to podniosą. Umyslowość i inteligencja na poziomie trzeciego świata. Drobne kombinacyjnie na boku…

 3. Przez dwadzieścia lat mieszkałem w boku, parterze. Za każdym razem jak odwiedzam znajomych w bloku dziwię się jak można wytrzymać przy takim suchym i gorącym powietrzu. W domu w tym roku jeszcze nie włączyłem ogrzewania, piec od lat mam ustawiony na 19 stopni. Ilość infekcji spadła, odporność wzrosła, a to, że mamy przestarzałą infrastrukturę to nie nowość. Miasto woli wydać kasę na piesiaczki, a burmistrze zamiast wziąć się do roboty, robić sobie słitfocie z jej podobnymi, więc czemu się dziwicie? Jest źle będzie jeszcze gorzej. Wszystko wymaga modernizacji, a obecna ekipa ma dwie lewe ręce i robi tylko pijarowe rzeczy. Pomyślcie o tym przed następnymi wyborami.

 4. Mieszkałem na Niepodległości 11 lat i wiem, że zawsze temperatura wody w grzejnikach ( na oststnim, czwartym piętrze) była bardzo wysoka. Zawsze mnie wk…wiało gdy znajomi w tych blokach schładzali pomieszczenia otwierając okna, a nie używali termostatów. Mieszkania były po prostu przegrzane. Obecnie mieszkam w domu jednorodzinnym. Piec włączam jeśli temperatura spada poniżej 18 stopni. Protesty rozkrzyczanych lokatorów są żenujące. Obniżenie temperatury wody w grzejnikach może im tylko pójść na zdrowie i zaoszczędzić kasy.

 5. U mnie na klatce była formacja ze zmniejszają ciepło wody nie podali podstawy prawnej itd a mam płacić ta sama cenę w życiu pozatym schody przed klatka dostają nóg i same latają niedawno sąsiad sam gipsowa dziury bo by się stopień zawalił tak administracja dba o bloki ze cały popękany jest

 6. U nas dozorca w ramach tzw.sprzatania codziennie rano otwiera drzwi zewnetrzne mimo, ze jest domofon, zostawia i odchozi. Prośby nic nie pomagaja, rece opadają na bezmyslność o czystosci juz nie wspomnę.

 7. Cytuję: „zmniejszają ciepło wody nie podali podstawy prawnej itd a mam płacić ta sama cenę”. Wy chyba nie wiecie na jakim świecie obecnie żyjecie! Obniżą temperaturę wody o kilka stopni , a wy robicie histeryczny raban. Nawet tego nie odczujecie.

 8. Zamiast przeznaczać masę pieniędzy na bzdury typu ławeczka Nałkowskiej i lans władz i ich lizusów lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na inne waźne cele.

 9. Ale po co przeznaczać na ważne cele? Dopóki komin ZEC jakoś stoi, ludzie od zwałki nie padają jak mrówki, jezdnia nie zapada się na kilka metrów nic się nie zmieni. Nadal będą ludzie myślący inaczej, dla których sukcesem burmistrz będzie kolejna wzniosła odezwa, która kompletnie nic nie zmieni w sytuacji mieszkańców, ale być może dzięki niej burmistrz zyska kolejnych zwolenników. Tylko po to to robią. Dziś rano słuchałem ze znajomymi wywiadu burmistrz w TOK FM i było mi po prostu wstyd. Na część pytań odpowiadał prowadzący, bo burmistrz nie była w stanie zdanie sklecić, na resztę odpowiadała recytując wcześniej przygotowany tekst, nawet nie potrafiła zmodyfikować odpowiedzi tak, aby pasowała do pytania. Ja już straciłem nadzieję, że w tym mieście coś się zmieni. Tu jest potrzebna praca od podstaw, żeby zmienić mentalność ludzi.

 10. Niech mają pretensje o obniżenie temperatury wody i c.o do PiS u . Wkrótce nie będzie w ogóle czym grzać. Jak zobaczą rachunku to rury im zmiękną. Wtedy nawet 15st.C im by wystarczyło .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj